Kanadyjskie galerie handlowe wiedzą o klientach wszystko

Opublikowano: 30.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2065

Jedna z najbardziej znanych kanadyjskich firm zarządzających nieruchomościami, Cadillac Fairview, wbudowała kamery w cyfrowe kioski informacyjne w 12 centrach handlowych w całej Kanadzie i wykorzystała technologię rozpoznawania twarzy bez wiedzy i zgody swoich klientów.

Komisarze ds. prywatności federacji Alberty i BC opublikowali w czwartek szczegóły prowadzonego dochodzenia. Według relacji Cadillac Fairview twierdzi, że analizował jedynie wiek i płeć kupujących i nie identyfikował ich.

Cadillac Fairview twierdzi również, że kupujący byli informowani o tej aktywności za pomocą naklejek umieszczonych na drzwiach wejściowych do centrów handlowych, które zawierały zasady polityki prywatności. „Cadillac Fairview zapewnił, że nie zbiera danych osobowych, ponieważ zdjęcia były analizowane, a następnie usuwane” – czytamy w komunikacie.

Jednak komisarze stwierdzili, że Cadillac Fairview zebrał dane osobowe gromadząc 5 milionów zdjęć. Dochodzenie ujawniło, że CF wykorzystywał analizę wideo do zbierania poufnych informacji o klientach.

Technologia ta była używana w 12 centrach handlowych w Albercie, BC, Manitobie, Ontario i Quebecu. Dochodzenie wszczęto po doniesieniach medialnych z Toronto.

Cadillac Fairview jest właścicielem i operatorem kilku centrów handlowych w GTA, w tym Sherway Gardens Etobicoke, Toronto Eaton Centre, CF Fairview Mall i CF Shops w Don Mills.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.