Kanadyjski zespół do walki z rosyjską propagandą

Opublikowano: 01.09.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 782

Rząd federalny utworzy zespół do walki z rosyjską dezinformacją i propagandą – ogłosił premier Justin Trudeau.

„Musimy kontynuować walkę z rosyjską dezinformacją. Dlatego Kanada utworzy specjalnie oddelegowany zespół, który pomoże zwiększyć nasze możliwości monitorowania i wykrywania rosyjskiej i innych dezinformacji sponsorowanych przez państwo” – poinformował.

Trudeau powiedział, że zespół ds. zwalczania dezinformacji pozwoli Kanadzie na „głębszą współpracę międzynarodową, w tym poprzez mechanizm szybkiego reagowania G7”, który jest inicjatywą między państwami G7, aby zapobiegać zagrożeniom dla wszystkich krajów objętych traktatem.

Od początku 2022 r. rząd federalny podjął również inne inicjatywy wymierzone w rosyjską dezinformację, w tym opublikował dokument pt. „Przeciwdziałanie dezinformacji faktami – rosyjska inwazja na Ukrainę”. Dokument wymienia roszczenia rozpowszechniane przez Rosję w Internecie i dostarcza wyjaśnienia rządu federalnego w tej kwestii.

„Kreml od dawna szerzy dezinformację i propagandę, aby osiągnąć swoje cele” – czytamy w dokumencie. „Nadal rozpowszechnia kłamstwa, aby usprawiedliwić swoją niesprowokowaną, nieuzasadnioną inwazję na Ukrainę”.

Kanada przekazała Ukrainie w 2022 r. ponad 3,4 mld dolarów, w tym prawie 2 mld dolarów w formie bezpośredniej pomocy finansowej, która została już wypłacona.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.