Kanadyjska policja będzie strzelać GPS-ami

Opublikowano: 05.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 546

Niektóre radiowozy Ontaryjskiej Policji Prowincjalnej zostały wyposażone w urządzenia do wystrzeliwania lokalizatorów GPS.

Strzałka tego rodzaju pozwala oznaczyć uciekający przed policją samochód i odstąpić od pościgu w celu zredukowania zagrożenia tak dla policjantów, jak i innych użytkowników drogi. Uciekający samochód może być nadal śledzony przez radiowozy z różnych kierunków ponieważ cały czas podaje swoją dokładną pozycję w systemie GPS.

Strzałki wystrzeliwane są ze specjalnego pojemnika umieszczonego z przodu radiowozu, a kierowane przy pomocy laserowego celownika. Podobną technologię wykorzystuje już policja w Kolumbii Brytyjskiej.

Policjanci po specjalnym szkoleniu, posługując się urządzeniem wielkości niewielkiego pudełka, zamontowanego wewnątrz radiowozu, są w stanie odpalić strzałkę i z odległości do kilkuset metrów umieścić GPS w karoserii uciekającego pojazdu.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.