Kanadyjska marynarka zastępuje rangę „seaman”

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 595

Zastępca dowódcy Królewskiej Kanadyjskiej Marynarki Wojennej odniósł się do serii internetowych postów krytykujących plany rezygnacji z terminu „seaman” czyli „marynarz”, ostrzegając, że w marynarce nie ma miejsca na „nienawistne, mizoginistyczne i rasistowskie” przekonania.

Kontradmirał Chris Sutherland wydał ostrzeżenie w poście na „Facebooku” odnosząc się do opinii na temat głosowanie nad nowym określeniem dla najmłodszych członków marynarki wojennej poprzez zastąpienie stopnia wojskowego „seaman” terminem bardziej neutralnym pod względem płci. „Tym z was, którzy obecnie podzielają te (nienawistne) przekonania, chciałbym stanowczo powiedzieć, że nie ma dla was miejsca w naszej flocie” – powiedział Sutherland. „Jeśli nie możesz żyć zgodnie z wartościami zawartymi w Kanadyjskiej Karcie Praw i Swobód (konstytucji z 1982 roku – przyp.red), nie możesz ich bronić”.

Marynarki wojenne na całym świecie od stuleci określała swoich młodszych marynarzy jako „seaman” a Królewska Marynarka Kanadyjska używa stopni „ordinary seaman”, „able seaman”, „leading seaman” oraz „master seaman”.

Określenia są obecnie w Kanadzie zastępowane, aby pozwolić na „większą różnorodność i otwarcie”. Ma to zapewnić „młodym członkom floty poczucie bezpieczeństwa i dumy ze swoich rang i pracy”.

Członkowie marynarki wojennej oraz ogół społeczeństwa mają czas do piątku na głosowanie online na dwie alternatywy, przy czym oba warianty na różne sposoby zastępują „seaman” słowem „sailor”.

Ruch ten został przyjęty przez niektórych jako spóźniony, ale pojawiła się również krytyka ze strony tych, którzy uważają, że jest to przesada politycznej poprawności i utrata tradycji. Wydaje się, że niektóre z tych postów zdenerwowały dowódców marynarki wojennej.

Decyzja o zastąpieniu rangi „seaman” pojawia się w wyniku szerszego nacisku na wojsko, aby bardziej odzwierciedlało społeczeństwo kanadyjskie, „ekrutowało większą liczbę kobiet, widocznych mniejszości i członków społeczności LGBTQ, jednocześnie zwalczając nienawistne zachowania w szeregach”.

Marynarce brakuje obecnie około 850 marynarzy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.