Kanadyjczycy, którym błędnie zamrożono konta mogą otrzymać odszkodowanie

Opublikowano: 12.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 978

Kanadyjczycy, którym błędnie zamrożono konta bankowe, mogą otrzymać odszkodowanie od rządu federalnego ze względu na postanowienia Ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych, które premier Trudeau wykorzystał do stłumienia pokojowych protestów przeciwko COVID–19 zainicjowanych przez Konwój Wolności.

Dziennik „Blacklock’s Reporter” poinformował 7 kwietnia, że minister finansów Chrystia Freeland powiedziała, iż jej departament nie wie o żadnym posiadaczu kont, który zostałby „niesłusznie” wpisany na czarną listę. Jednak niektóre banki, zamroziły konta nie te, które rząd nakazał zamknąć. Banki kanadyjskie wyszły poza listę zwolenników konwoju, którą udostępniła im policja RCMP i zamroziły szereg kont według własnego uznania.

Czarna lista policyjna zawierała nazwiska właścicieli pojazdów „aktywnie” uczestniczących w konwoju wolności. W marcu Kanadyjskie Stowarzyszenie Bankowców poinformowało posłów, że dodatkowe konta zostały zamrożone na podstawie własnej analizy „opartej na ocenie ryzyka. Większość kont bankowych została szybko odmrożona po tym, jak Trudeau zakończył stan wyjątkowy, ponieważ wyglądało na to, że ustawa nie przejdzie przez Senat.

Artykuł 48 ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych mówi, że „rozsądne odszkodowanie” może zostać przyznane „każdej osobie, która poniosła stratę” w wyniku niesprawiedliwych działań rządu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.