Kanada usuwa dwie rosyjskie stacje telewizyjne

Opublikowano: 17.03.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1240

Kanada wyłączyła dystrybucję dwóch znanych, kontrolowanych przez państwo rosyjskich sieci telewizyjnych ze swojej listy autoryzowanych serwisów programowych RT (dawniej Russia Today lub Rossiya Segodnya) oraz jego francuski odpowiednik RT France.

Kanadyjska Komisja ds. Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) ogłosiła w środę, że formalnie usuwa kanały, ponieważ „nie są one zgodne z kanadyjskimi standardami nadawania”. „Wolność słowa i szereg perspektyw są niezbędną częścią naszej demokracji. Możliwość nadawania w Kanadzie to jednak jest przywilej, a nie prawo ” – powiedział Ian Scott, przewodniczący i dyrektor naczelny CRTC.

CRTC zastrzega sobie prawo do usunięcia zagranicznych kanałów ze swoich autoryzowanych list, jeśli nie spełniają one standardów kanadyjskich, nie spełniają celów polityki określonych w kanadyjskiej ustawie o radiofonii i telewizji lub nie służą interesowi publicznemu.

Na początku tego miesiąca RT i kontrolowana przez państwo agencja informacyjna Sputnik zostały zakazane przez kraje członkowskie UE. Usługa została również wycofana z australijskiego eteru.

„Dlaczego? Ponieważ jesteś zbyt głupi by myśleć samodzielnie” — podsumował prof. Jordan Peterson.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. bboyprezes 17.03.2022 10:29

    Wcześniej wszyscy na całej planecie jednym głosem w przypadku covid wypowiadali się jak by ktoś im na kartce tekst dał z wytycznymi.
    Teraz niby odzyskali wolną wolę i sami decydują, że [Putin] rozpoczął wojnę, a [zachód] jest teraz jego przeciwnikiem; bez kartki z wytycznymi?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.