Kanada ukończy projekt cyfrowej tożsamości – pomysł WEF

Opublikowano: 21.01.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3038

Udział Kanady w inicjatywie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) mającej na celu przetestowanie identyfikatora cyfrowego w podróży utknął w martwym punkcie z powodu pandemii, ale Transport Canada twierdzi, że zaangażowane podmioty są zobowiązane do zakończenia projektu.

„Wszyscy partnerzy pozostają zaangażowani we współpracę w celu ukończenia projektu i upowszechniania wiedzy zdobytej dzięki tej inicjatywie” – zapewnił The Epoch Times rzecznik Transport Canada, Hicham Ayoun. Dodał, że podczas covidowej przerwy partnerzy z branży lotniczej przystąpili do testowania zaawansowanych technologii, takich jak biometria i poświadczenia tożsamości cyfrowej, z zamiarem ograniczenia lub zastąpienia obecnie stosowanych „analogowych” procesów.

Partnerzy z branży lotniczej Known Traveller Digital Identity (KTDI) to lotniska Montreal Trudeau i Toronto Pearson, lotnisko Amsterdam Schiphol, Air Canada i Royal Dutch Airlines. Pozostali partnerzy to Holandia, IT i firma Accenture.

Holenderski rząd ogłosił zeszłej jesieni, że nie ma konkretnego planu wdrożenia programu pilotażowego KTDI, ale jego obecne stanowisko jest nieznane.

WEF przypisuje sobie uznanie w artykule za zaprojektowanie i zbudowanie wraz ze swoimi partnerami pierwszego publiczno-prywatnego „ekosystemu” do testowania technologii. „Ponieważ korzystanie z weryfikowalnych dokumentów (np. zaświadczeń o szczepieniach wydanych przez rząd, dowodu negatywnego wyniku testu na COVID-19) staje się wymogiem bezpiecznego przemieszczania się przez granicę, globalne zapotrzebowanie na cyfrowe dane uwierzytelniające w różnych sektorach gwałtownie wzrosło” — czytamy w dokumencie.

Ayoun poinformował, że szczegóły nowych projektów pilotażowych z udziałem kanadyjskich lotnisk i przewoźników będą dostępne tej wiosny, ale nie wspomniał, czy dotyczą one podmiotów zewnętrznych. Powiedział, że jest to obecnie obszar zainteresowania departamentu, który ma na celu usprawnienie podróży pasażerów.

Kanada jest zaangażowana w inny projekt cyfrowej identyfikacji z WEF w ramach sieci Agile Nations, który ma na celu przyspieszenie „czwartej rewolucji przemysłowej” poprzez usprawnienie przepisów, aby umożliwić rozprzestrzenianie się nowych technologii.

Na program KTDI przeznaczono 105,3 miliona dolarów (na okres pięciu lat, począwszy od roku 2021).

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.