Kanada się zdegenerowała!

Opublikowano: 06.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1248

Siedemnastego dnia obrad komisji śledczej ds. wprowadzenia stanu wyjątkowego zeznawali Tamara Lich i Daniel Bulford.

Bulford w grudniu 2021 roku odszedł z RCMP po tym, jak sprzeciwił się federalnemu obowiązkowi szczepień. Przyłączył się do Konwoju Wolności, był głównym doradcą ds. bezpieczeństwa grupy, a potem jej rzecznikiem w kontaktach z policją.

Bulford zeznał, że wypowiadał się publicznie na temat nakazów szczepień. Restrykcje pandemiczne w ostatnich latach spowodowały u niego problemy rodzinne. Nie mógł odwiedzać krewnych, stracił sąsiadów i przyjaciół. Zapytany o to, co go skłoniło do rezygnacji z pracy w policji, odparł, że Kanada się „zdegenerowała” i miał poczucie, że nie jest traktowany jak pełnoprawny obywatel. „Jeszcze przed Konwojem byłem gotowy wyjechać z kraju”, powiedział Bulford.

Były policjant zwrócił uwagę na komentarze premiera Trudeau odnoszące się do osób niezaszczepionych. Jego zdaniem przed wyborami w 2021 roku rozpoczęto próby dehumanizacji poprzez ogłoszenie nakazu szczepień, a kanadyjskiemu społeczeństwu kazano wierzyć w to, że osoby niezaszczepione stanowią zagrożenie dla innych.

Odpowiadając na pytanie o wrażenia po pierwszym weekendzie protestu w Ottawie powiedział, że to było największe wydarzenie jakie widział w centrum stolicy. Ludzie byli bardzo emocjonalni, panowała atmosfera festynu. Obserwując Konwój i poparcie dla protestów płynące z całego kraju, Bulford zaczął odzyskiwać wiarę w Kanadyjczyków.

Bulford został aresztowany 19 lutego za zakłócanie porządku publicznego. Jego konto bankowe zostało wtedy zamrożone.

Wcześniej tego dnia zeznawała Tamara Lich. Powiedziała, że jej celem było dotarcie z przesłaniem do rządu i współobywateli. Słyszała wiele rozdzierających serce historii o lockdownach i ograniczeniach pandemicznych. Zauważyła, że wielu mieszkańców Ottawy popierało protest.

Zeznania złożyli też Maggie Hope Braun, która uczestniczyła w proteście, i weteran Chris Deering. Deering był ranny w Afganistanie. Powiedział, że w jego odczuciu przyjazd do Ottawy na protest był jego obowiązkiem. Wspomniał o tym, jak ograniczenia wpłynęły na jego życie. Gdy rząd wprowadził stan wyjątkowy, został w Ottawie, by pomóc innym. Zeznał, że rozmawiał wtedy z kilkoma policjantami i mówił im dlaczego tu jest. Na wypadek, gdyby chcieli go aresztować, podkreślał, że ma chore plecy. Mimo tego, opisując moment aresztowania, powiedział, że policja zmusiła go do klęku, a do tego przed zakuciem w kajdanki wiele razy uderzono go w głowę.

Maggie Hope Braun mówiła, że po dwóch latach pandemii i restrykcji zastanawiała się nad bezpieczeństwem swojej rodziny. Podczas konfrontacji z policją uklękła na ziemi i powiedziała, że nie ruszy się z miejsca. Po wydarzeniach z Ottawy przeszła psychoterapię i wykazywała objawy podobne do stresu pourazowego.

Braun i Deering opisywali, że po aresztowaniu zostali wywiezieni za miasto i porzuceni bez żadnego schronienia.

Komisja wysłuchała też zeznania Jeremeya MacKenzie, który przebywa w Saskatoon Correctional Centre. MacKenzie zeznawał na zasadzie telekonferencji. Jest jednym z założycieli People’s Party of Canada. Członkowie komisji pytali go o Diagolon, fikcyjne państwo, które wymyślił na początku pandemii na swoim kanale społecznościowym. Wyjaśnił, że Diagolon na początku był żartem, ale zgromadził grupę fanów. Potem Canadian Anti-Hate Network (CAHN) określiła Diagolon jako „grupę ekstremistyczną”, co MacKenzie ostro skrytykował. Dodał, że CAHN było odpowiedzialne za rozpuszczanie plotek o antysemickich ulotkach rozdawanych uczestnikom Konwoju. Organizacja zamieściła nawet zdjęcie ulotki, które w rzeczywistości było zrobione podczas innego protestu, kilka tygodni wcześniej na Florydzie.

W przyszłym tygodniu przed komisją stanie burmistrz Windsor, Drew Dilkens.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 06.11.2022 14:36

    medialny strach i opresja przestały działać, zaczęło się rozliczanie pandemicznych kryminalistów

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.