Kanada oskarżana o… rasizm

Opublikowano: 11.01.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1738

Liberalny rząd Kanady ma wręcz obsesję na punkcie szeroko rozumianej równości, dlatego jego skład dobrany jest według parytetów rasowych i ma odzwierciedlać „różnorodność kraju”. W tym kontekście szokować mogą słowa ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Kanadzie, który uważa, że gabinet Justina Trudeau opiera się na „”zachodnim egotyzmie i białej supremacji”, ponieważ w taki sposób ma traktować zatrzymaną w grudniu dyrektor finansową koncernu Huawei.

Chiński ambasador Lu Shaye przede wszystkim zarzucił kanadyjskim władzom hipokryzję. Przypomniał on, iż chińskie służby zatrzymały w ostatnim czasie trzynastu obywateli Kanady (ośmiu z nich już wypuszczono), którzy mieli zagrażać bezpieczeństwu narodowemu tego kraju. Część Kanadyjczyków i kanadyjskich mediów miała jednak nie uszanować suwerenności Chin, dlatego krytykowały one aresztowania i domagały się wpuszczenia swoich obywateli, jednocześnie oskarżając Chińczyków o dokonywanie arbitralnych zatrzymań.

Dyplomata zauważa, iż zupełnie inaczej jest w przypadku aresztowania w grudniu chińskiej obywatelki Meng Wanzhou, będącej jednocześnie dyrektorem finansowym w koncernie Huawei. Wanzohu została zatrzymana w ubiegłym miesiącu na wniosek Stanów Zjednoczonych, ponieważ oskarżana jest o naruszanie amerykańskich sankcji nałożonych na Iran. Zdaniem Shaye w Kanadzie do sprawy dyrektor Huawei podchodzi się w zupełnie inny sposób i nie okazuje się jej żadnego współczucia.

„Mówią, że aresztowanie dwóch kanadyjskich obywateli jest odwetem za zatrzymanie Meng w Kanadzie, że Chiny nękają Kanadę. Dla tych ludzi samoobrona Chin jest obrazą dla Kanady. Powodem dla którego niektórzy ludzie tak arogancko przyjmują podwójne standardy, jest zachodni egotyzm i biała supremacja” – napisał więc w oświadczeniu chiński dyplomata.

Na podstawie: NationalPost.com, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.