Kanada ma dość. Konwój Wolności 2022

Opublikowano: 29.01.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3109

Relacja David Skripaca z Kanady. Autor posiada tytuł Bachelor of Technology w dziedzinie inżynierii kosmicznej. Służył jako kapitan w siłach kanadyjskich przez dziewięć lat. Podczas swoich dwóch podróży służbowych w Siłach Powietrznych często latał w byłej Jugosławii, a także w Somalii, Rwandzie, Etiopii i Dżibuti. Jest autorem niedawno opublikowanego e-booka „Nasz gatunek jest modyfikowany genetycznie” i stałym współpracownikiem portalu „Global Research”.

Wczoraj stałem z przyjaciółmi i kolegami na jednym z wielu wiaduktów autostradowych w Toronto, obserwując prawdziwie historyczny moment rozgrywający się przed naszymi załzawionymi oczami. Tysiące kochających wolność Kanadyjczyków ze wszystkich środowisk zgromadziły się tam – podobnie jak w całym kraju – na mrozie, trzymając wzniesione flagi i transparenty, aby okazać wsparcie dla setek odważnych kierowców ciężarówek transportowych, kiedy Konwój Wolności mijał nas w drodze do stolicy naszego kraju.

Szacuje się, że 50 000 kierowców ciężarówek z całej Kanady zmierza teraz do Ottawy w ramach największego protestu w historii państwa. Być może jest to również najdłuższy konwój ciężarówek, jaki kiedykolwiek powstał na świecie. Gdy zgromadzą się w stolicy, w pokojowy sposób wyrażą następujące stanowcze żądania adresowane do rządu federalnego i władz prowincjonalnych:

1. Zlikwidujcie paszporty szczepionkowe i wszystkie obowiązkowe aplikacje do śledzenia kontaktów międzyludzkich.

2. Zlikwidujcie nakazy szczepień przeciwko COVID-19 i uszanujcie prawa tych, którzy z jakiegokolwiek powodu chcą pozostać nieszczepieni.

3. Zaprzestańcie werbalnych ataków na Kanadyjczyków, którzy nie zgadzają się z tymi nakazami rządowymi i sprzeciwiają się im.

4. Przestańcie stosować środki przymusu, które ograniczają debatę i cenzurują opinie na temat pandemii odbiegające od linii partyjnego establishmentu.

Powszechnym odczuciem wyrażanym przez zwolenników Konwoju Wolności jest to, że nie sprzeciwia się szczepionkom, lecz rządowym i korporacyjnym nakazom szczepień oraz związanymi z nimi ograniczeniami. To nie tyle protest antyszczepionkowy, co przeciwnakazowy. Miliony Kanadyjczyków, zarówno dźgniętych, jak i nie dźgniętych, wspierają Konwój Wolności w duchu i działaniach, w tym hojnie udzielając pomocy finansowej. Już teraz zebrano 6,5 miliona dolarów kanadyjskich w zbiórce na paliwo, żywność i inne pilne potrzeby kierowców ciężarówek.

Co powoduje ogromną frekwencję kierowców ciężarówek i ich niosących flagi fanów? Po prostu mamy dość tego, że nasze swobody obywatelskie są niszczone przez bezsensowne, niebezpieczne żądania naszych dyktatorskich polityków i biurokratów zajmujących się zdrowiem publicznym. Nasza Karta Praw i Wolności – najwyższe prawo w kraju – została całkowicie wypatroszona w ciągu ostatnich dwóch lat i teraz jednoczymy się, aby ogłosić: „Kanada ma już dość!”.

Choć kierowcy ciężarówek Konwoju Wolności w naszym kraju mogą być inspirujący i nieustraszeni, nie wolno nam tracić z oczu taktyki, jaką może zastosować państwo, aby zdestabilizować i zniszczyć cały ten ruch wolnościowy. Historia pokazała nam, że to, co może zacząć się jako antyrządowe protesty oparte na dobrych intencjach – np. Arabska Wiosna w 2010 r. i Occupy Wall Street w 2011 r. – może zostać zinfiltrowane i obalane przez państwowe siły bezpieczeństwa, i w finale ostatecznie wykolejone z zamierzonego celu.

Rządy zazwyczaj wdrażają trzyetapowy proces destabilizacji ruchu wolnościowego.

Po pierwsze, wykorzystują media do oczerniania protestujących w celu delegitymizacji ich sprawy.

Po drugie, wykorzystują swoje tajne siły bezpieczeństwa do włączenia się do ruchu na różnych poziomach i zinfiltrowania go.

Po trzecie, kiedy ci agenci-prowokatorzy zinfiltrują organizację, próbują podżegać do przemocy wszelkimi niezbędnymi środkami, doskonale wiedząc, że ich sponsorzy państwowi zareagują z niszczycielską brutalnością.

Ponadto aktorzy państwowi próbują również podzielić spójny protest, tworząc odłamy – strategią dziel, rządź i zwyciężaj. Urzędnicy rządowi mogą nawet ukradkiem ofiarować przywódcom protestów hojne zasiłki, aby jeszcze bardziej wykoleić organizację i uniemożliwić jej osiągnięcie celów.

Przykładowo podczas protestu Occupy Wall Street (OWS) w lipcu 2011 r. rząd USA wykorzystał Federalne Biuro Śledcze do infiltracji i monitorowania organizacji od pierwszego dnia. W końcu FBI, współpracując z dużymi bankami, Połączoną Grupą Zadaniową ds. Terroryzmu, Rezerwą Federalną, Służbą Śledczą Marynarki Wojennej i Radą Sojuszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zaaranżowała miażdżącą klęskę OWS.

Dlatego organizatorzy Konwoju Wolności muszą zachować szczególną czujność i unikać każdego, kto choćby w najmniejszym stopniu sugeruje użycie przemocy, aby osiągnąć swój cel. Muszą być stale wyczuleni na każdego, kto mógłby próbować wykoleić ich uzasadnione i skoncentrowane żądania. Niestosowanie się do przemocy musi być na porządku dziennym – i na wszystkie dni przed nami.

W końcu tyrania nigdy nie zgasi światła miłości ani pochodni wolności. Dopóki pokojowo odmawiamy posłuszeństwa, pokojowo sprzeciwiamy się bezprawnym rozkazom, my, ludzie, zwyciężymy!

Autorstwo: David Skripac
Tłumaczenie: Maurycy Hawranek
Źródło oryginalne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.