Kanada chce zmienić treść swojego hymnu

Opublikowano: 07.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 658

Poprawność polityczna zaczyna docierać już nawet do symboli państwowych, które uznawane są za niewłaściwe jak na dzisiejsze czasy. Kanadyjscy liberałowie mają zamiar zmienić treść hymnu ponieważ rzekomo dyskryminuje kobiety. Inicjatywa spotyka się ze sporym niezadowoleniem społeczeństwa.

Zmiany domaga się poseł Mauril Belanger, który cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Na tę samą przypadłość od lat choruje Stephen Hawking. Kanadyjski liberał zgłosił na początku roku projekt dotyczący zmiany kilku słów w hymnie państwowym “O Canada”, który podczas dwóch wojen światowych był najpopularniejszą pieśnią patriotyczną w kraju. Jego zwolennicy uważają że różnica będzie niewielka i mało istotna, ale jest bardzo ważna dla wszystkich kobiet w Kanadzie.

Chodzi konkretnie o początek hymnu, gdzie zamiast: “O Canada! Our home and native land! True patriot love in all thy sons command” ma pojawić się: “O Canada! Our home and native land! True patriot love in all of us command”. W oryginalnej wersji chodzi o synów i jest to właśnie ten fragment który rozpętał obecną burzę.

W szczególności kanadyjskie społeczeństwo sprzeciwia się zmianom ale politycy bardzo szybko próbują przepchnąć ustawę, wskazując na pogarszający się stan zdrowia Maurila Belangera. Liberałowie powiedzieli wprost że chcą aby ciężko chory poseł mógł za swojego życia cieszyć się osiągniętym sukcesem.

Podobnej zmiany próbowano dokonać w 2010 roku za rządów konserwatystów, lecz szybko z niej zrezygnowano ze względu na protesty mieszkańców. Tym razem usunięcie niepoprawnych politycznie słów z hymnu może dojść do skutku, gdyż ustawa wkrótce może trafić do Senatu a gdy zostanie przegłosowana, projekt wjedzie w życie najpóźniej jesienią.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: USAToday.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.