Kampania dezinformacyjna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej

Opublikowano: 16.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1782

Jak stoisz to usiądź. Wyobraź sobie, że jest taki kraj nad Wisłą zwany Polska piękny malowniczy kraj, bogaty w surowce, a co najważniejsze – posiadający największa złoża węgla w Europie. Węgla z którego można produkować energię. Niesamowite. I wyobraź sobie, że w tym pięknym kraju, który mógłby być samowystarczalny energetycznie nie ma tego węgla, mało tego kraj ten musi sprowadzać węgiel z drugiego końca świata. Niesamowite.

I w dodatku w tym kraju ruszyła kampania, której celem jest walka z dezinformacją. Władze tego kraju dbają o świadomość obywateli wypuszczając kampanię pt.: „PKEE przeciwko rosyjskiej dezinformacji w energetyce”. Niesamowite.

Z informacji przedstawionych w kampanii możemy się dowiedzieć, że to Putin jest odpowiedzialny za problemy energetyczne w Polsce i Europie. No tak, przecież Rosja sama sobie zablokowała eksport węgla – czego nie rozumiesz? oto, co pisze o tym artykuł na stronie kampanii PKEE.

Jak donosi portal WirtualneMedia.pl, członkami Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej są czołowi producenci energii elektrycznej kontrolowani przez Skarb Państwa: PGE, Tauron, Energa i Enea, a także Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie oraz Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Co z tego wynika? Według PKEE i podmiotów w tym działających, to Putin jest odpowiedzialny za nasze problemy energetyczne i należy poinformować o tym społeczeństwo, wykupując za gruby szmal billboardy i kampanie informacyjne w internecie. Władza uruchomiła więc kampanię informacyjną, jednocześnie dezinformując społeczeństwo o tym, co się tak naprawdę dzieje w energetyce, i niech najlepszym przykładem tego będzie artykuł „Skąd tak wysokie ceny energii na giełdzie“.

Jest grupa ludzi rządząca tym krajem i druga grupa ludzi pracująca w spółkach skarbu państwa (i pokrewnych). W tandemie razem tworzą konglomerat dezinformacji, którego celem jest usprawiedliwienie nieudolności rządu. Aby jakoś ta „kampania” mogła wyglądać, wskazano wroga nr 1 jako kozła ofiarnego – Putina. Putin jest winien nałożenia na Rosję sankcji na eksport węgla (choć Morawiecki osobiście o to zabiegał w UE, o czym pisała Polska Agencja Prasowa w marcu 2021 r.). Putin winien jest przystąpienia Polski do handlu na giełdach prawami do emisji CO2 (które windują ceny energii). Putin jest winien wygaszaniu polskich kopalń i importowaniu drogiego węgla z drugiego końca świata (np. z Australii i RPA). No i oczywiście to Putin jest winien wysokich marż giełdowych cen prądu dochodzących do 72%.

Żeby dopełnić obrazu całości, polecam Wam zajrzeć na stronę „Global Energy Monitor“. Tam możecie sprawdzić ile jest kopalni węgla na świecie, elektrowni węglowych, w jakich krajach ile zużywają energii i ile produkują CO2, tak zabójczego dla naszej planety. Myślę, że jak to przejrzycie to niektórym się otworzą oczy, taką mam nadzieję.

Autorstwo: Mora
Źródło: MapaNWO.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 16.10.2022 15:43

    Winni stanu rzeczy to EUROKOŁCHOZ Z SZWABAMI U STERU I NIEUDOLNY NIERZĄD PISOWSKI WSPIERANY PRZEZ TOTALNĄ OPOZYCJĘ.

  2. vannamond 16.10.2022 17:53

    Wybór kolorów tej ‘kampanii’ też chyba nieprzypadkowy. Klasyczny polinski imbecylizm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.