Kalifornia wszczęła śledztwo przeciwko Google

Opublikowano: 11.07.2020 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 45

Władze Kalifornii wszczęły własne śledztwo przeciwko Google w ramach ustawodawstwa antymonopolowego – poinformował „Politico”, powołując się na źródła w prokuraturze stanowej.

Według publikacji dochodzenie nie jest związane ze sprawami dotyczącymi monopolizacji rynku usług reklamowych i wyszukiwania w Internecie, które są prowadzone przez prokuratorów z 48 innych amerykańskich stanów, Portoryko i Dystryktu Kolumbii. Alabama pozostaje jedynym stanem, który nie bada działalności firmy.

Nie wiadomo dokładnie, jaki aspekt działalności Google zwrócił uwagę władz stanowych. Przedstawiciel prokuratora generalnego Kalifornii Xavier Becerry odmówił komentarza. Z kolei rzeczniczka resortu Sarah Lovenheim powiedziała, że prokuratura nie potwierdzi ani nie zaprzeczy doniesieniom o rozpoczęciu dochodzenia.

Kalifornia, znana z dużej liczby dochodzeń antymonopolowych, ma własne przepisy dotyczące działalności dużych firm. W szczególności ustawę The Cartwright Act i ustawę o nieuczciwej konkurencji, które można interpretować szerzej niż amerykańskie federalne prawo antymonopolowe.
Ponadto oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach amerykański Departament Sprawiedliwości pozwie Google i wniesie zarzuty dotyczące monopolizacji rynku technologii cyfrowych.

W 2010 roku toczyło się już śledztwo przeciwko cyfrowemu gigantowi. Wówczas Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych oskarżyła firmę o promowanie własnych produktów za pośrednictwem wyszukiwarki Google, ale zrezygnowała ze śledztwa i zamknęła sprawę.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o