Kalifornia może rozpaść się na trzy stany

Opublikowano: 15.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 461

Stany Zjednoczone mogą pozyskać nowe stany. Okazuje się bowiem, że całkiem prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym Kalifornia rozpadnie się na trzy części. W listopadzie odbędzie się referendum w tej sprawie.

Miliarder Tim Draper rozpoczął w sierpniu zeszłego roku kampanię na rzecz fragmentacji Kalifornii. Co ciekawe, amerykański biznesmen chciał początkowo podzielić ją na sześć osobnych stanów, ale ostatecznie pozostał przy trzech. Dzięki kampanii „CAL 3” zdobył 600 tysięcy podpisów. Władze potwierdziły już ważność 420 tysięcy z nich, a biuro sekretarza stanu Kalifornia powiadomiło, że już w listopadzie odbędzie się głosowanie.

Tim Draper chce podzielić Kalifornię na trzy osobne stany – Kalifornię Północną, Kalifornię Południową oraz Kalifornię. Każdemu stanowi przydzielono regiony w taki sposób, aby były równe pod względem populacji. W chwili obecnej, w Kalifornii mieszka prawie 40 milionów ludzi.

Referendum w sprawie podziału najbogatszego i najludniejszego stanu USA odbędzie się już w listopadzie. Jednak bez względu na wynik głosowania, fragmentacja Kalifornii musi zostać zatwierdzona najpierw przez władze stanowe, a następnie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CBSNnews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Jeżeli to jest news to Texas nie będzie szedł w ślady Kalifornia.

kuralol
Użytkownik

Trzy stany to oznacza trzy razy więcej urzędników-pasożytów. Naród wybrany do pasożytnictwa napewno jest zachwycony takim pomysłem.