Kaja Godek nie rezygnuje

Opublikowano: 25.01.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2297

Kaja Godek, szefowa Fundacji Życie i Rodzina, zamierza kontynuować próby faktycznej delegalizacji ruchów walczących o prawa osób LGBT.

Taki był dokładnie cel projektu, który trafił do Sejmu dwa miesiące temu. Propozycja zmian polskiego prawa zakładała m.in. zakaz „propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm” czy „kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”. W projekcie zapisano, że niezgodne z prawem mają być wszelkie manifestacje, których celem jest: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej. Ponadto, w projekcie przewidziano zaostrzenie prawa o ochronie symboli religijnych.

Propozycja ta jest łudząco podobna do prawa przyjętego w Rosji w 2013 roku, kiedy dyskusja o zagrożeniu homoseksualnym podczas kampanii przed wyborami prezydenckim doprowadziła do powstania ultrakonserwatywnej atmosfery „odnowy moralnej”, co przełożyło się na przegłosowanie przez parlament ustawy zakazującej „propagandy LGBT” kierowanej do dzieci. Zapisy ustawy są jednak tak ogólnie sformułowane, że na jej podstawie zakazywane są często jakiekolwiek debaty o prawach mniejszości seksualnych w mediach, albo też marsze tęczowych organizacji.

O radykalizmie pomysłów Godek świadczy fakt, że duchowni dygnitarze, tacy jak abp Stanisław Gądecki czy prymas Wojciech Polak, zakazali zbierania podpisów na terenach należących do kościoła, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek odmówiła przyjęcia projektu pod głosowanie w Sejmie. Komitet, który zajmował się zbiórką, złożył skargę do Sądu Najwyższego, jednak tam również niczego nie wskórał. SN odrzucił skargę, wskazując, że nie została wniesiona w 14-dniowym terminie.

Fundamentaliści nie zamierzają jednak składać broni. Podpisy będą zbierać jeszcze raz. „To skandal, że głos 200 tys. obywateli jest ignorowany. Władza, która pozornie deklaruje przywiązanie do wartości rodzinnych, robi wszystko, aby nie zajmować się projektem, który ma te wartości chronić i bronić Polaków, szczególnie dzieci, przed demoralizacją” – powiedział „Onetowi” Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik inicjatywy.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. aakk4488 25.01.2021 14:24

  Nareszcie ktoś o normalnych poglądach c

 2. aakk4488 25.01.2021 14:25

  Nareszcie ktoś o normalnych poglądach walczy o normalność !

 3. woma123 25.01.2021 23:52

  aakk4488, to się do nich przyłącz i przestań śmiecić na forum które jest przeznaczone dla osób mających coś do powiedzenie. Możesz jakoś uzasadnić swoją wypowiedź? Bo to co napisałeś to śmieć!

  DuDuS

 4. robi1906 26.01.2021 07:52

  Propaganda homoseksualizmu służy jak najbardziej szatanom z NWO, i mimo że jestem wrogiem żydo-chrześcijaństwa, to takie działania popieram.
  W normalnych warunkach jest jakiś tam odsetek homo, jest promilem, ale w sytuacji gdy bycie homo jest cool, jest trendy, to ten odsetek znacząco wzrasta, to jest całkiem naturalny proces.

  A to czego służy ta propaganda homo?, a no właśnie do dezintegracji społecznej, (napiszę to raz jeszcze).
  Dla tych szatanów z Lichwy, NWO, (jakkolwiek ich nazwiemy) silny ród jest niebezpieczny, bo dzieci biorą przykład ze starszych, w zdezintegrowanym społeczeństwie przykład i nauka jak żyć, idzie od Nich.

 5. Wolfman 26.01.2021 11:07

  Dokładnie, ich odsetek jest niewielki, że praktycznie nie ma o czym pisać .Kolejne odwracanie naszej uwagi od prawdziwych problemów jakie się dzieją i służy to ogłupianiu społeczeństwa. Nie ukrywam jednak, że widząc faceta w spódnicy pracującego w rządzie napawa mnie obrzydzeniem. Nie popieram tego stanowczo. Jak takie osobniki mają potem decydować o moim życiu?

 6. Admin WM 26.01.2021 11:41

  Są na świecie osoby, od których bije mowa ciała „kim to ja nie jestem”, „ja wiem wszystko najlepiej”, „ma być tak jak chcę”, zadufanych, przemądrzałych, bezlitosnych i fanatycznych. Można je rozpoznać po zadartych nosach i pretensjonalnym tonie wypowiadanych słów. Unikam ich na kilometr bez względu na to co mówią i robią (dobrego czy złego).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.