Kaczyński, Ziobro i Kukiz wystartują razem w wyborach

Opublikowano: 09.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2371

„Super Express” twierdzi, że dotarł do informacji, według których Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry i Kukiz’15 Pawła Kukiza pójdą do wyborów razem z Prawem i Sprawiedliwością.

„Polityczna decyzja została już podjęta. Idziemy razem” – miał powiedzieć „Super Expressowi” jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wiadomo jednak, w jakiej postaci trzy partie pójdą razem do wyborów. W 2015 i 2019 roku sojusznicy PiS startowali z list partii Jarosława Kaczyńskiego. Teraz ziobryści domagają się utworzenia oficjalnej listy koalicyjnej. „Rozmawiamy. I to jest dobra wiadomość. Sądzę, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki” – mówi „Super Expressowi” Zbigniew Ziobro.

W podobnym tonie z gazetą rozmawia Paweł Kukiz. „Czekamy już tylko na ostatnią formalność, na podpisanie umowy dotyczącej m.in. postulatów programowych, jak mieszana ordynacja. Potrzebuję tego dokumentu nie dlatego, że nie wierzę prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, muszę jednak coś pokazać ludziom” – wyjaśnia.

Poza Suwerenną Polką i Kukiz’15 na wspólnej liście znajdą się także Republikanie Adama Bielana i OdNowa Marcina Ociepy. Na ten moment nie wiadomo, czy Jarosław Kaczyński będzie próbował wciągnąć na listy jeszcze jakieś środowisko polityczne.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Super Express”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. sga 09.06.2023 16:37

  ciekawe czy ktos jeszcze zaglosuje na ciasteczkowego

 2. sanchop 09.06.2023 20:34

  Mencen jako antysystem, wystartuje osobno ale będzie dzielnie wspierał ustawy pisowe…dodatkowym plusem jest, że pobór go ominie, niestety….

 3. Kaczor3333 10.06.2023 17:59

  Prostytutki i Szmaciarze.

 4. kufel10 11.06.2023 04:58

  Pasowałby tu jeszcze mario budowlaniec, masztalski i lawendoski – ten bramkarz który reklamuje papier toaletowy i pożyczki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.