Kaczyński obiecuje, że czternasta emerytura będzie co roku

Opublikowano: 03.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1035

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada, że tzw. „czternasta emerytura” będzie świadczeniem corocznym. W tym roku trafiła do 9 mln emerytów.

Obóz rządowy, zamiast po prostu podwyższyć emerytury Polakom, co też w jakimś stopniu robi, dodaje im 13., a teraz 14., emeryturę, choć liczba miesięcy wciąż wynosi 12. „Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie, nie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie czternastka” – zapowiedział Jarosław Kaczyński w Kołobrzegu.

To nie koniec działań rządu na rzecz emerytów. Prezes PiS zapowiedział też waloryzację emerytur, która ma być „bardzo wysoka”.

W przypadku czternastej emerytury pełne świadczenie wynosi 1218 zł na rękę. Korzystały na nim osoby, których comiesięczna emerytura nie przekraczała 2900 zł brutto. Powyżej tego limitu obowiązywała do tej pory zasada złotówka za złotówkę.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.