Już nawet w Izraelu piszą o Gronkiewicz-Waltz

Opublikowano: 03.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 742

Prezydent Warszawy oraz inni urzędnicy z jej otoczenia zostali wezwani do złożenia zeznań przed specjalną komisją kwestionującą restytucję mienia prywatnego, będącą własnością Żydów, Polaków i innych, które zostało zajęte za pomocą komunistycznych dekretów z 1945 r. Wśród badanych nieprawidłowości reprywatyzacyjnych znalazł się dom, który trafił do rodziny prezydent stolicy. Komisja może zdecydować o zwrocie nieruchomości Żydom – napisał izraelski portal Ynetnews.com.

Portal przypomina, że wezwana do złożenia zeznań będzie m.in. prezydent Warszawy (która odmawia stawiennictwa – red.), stołeczni urzędnicy, a także osoby, które mają już postawione prokuratorskie zarzuty w związku z reprywatyzacją.

Komisja reprywatyzacyjna została powołana w odpowiedzi na rosnące oburzenie z powodu kontrowersji związanych z przejmowaniem cennych działek i budynków w Warszawie oraz innych miastach.

“Demokratyczna Polska otworzyła możliwość zwrotu nieruchomości prawowitym właścicielom, ale w wielu przypadkach w tym procesie, prawowici spadkobiercy zostali pozbawieni swoich praw, a najemcy wyrzuceni przez nowych właścicieli, czasami nie mając dokąd pójść” – czytamy na portalu.

Ynetnews.com zaznacza, że komisja pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego ma prawo wstrzymywać postępowania innych organów, np. sądów, oraz wpisywać w księgach wieczystych ostrzeżenia o toczącym się postępowaniu. Może też przyznawać odszkodowania lub zadośćuczynienia lokatorom, jeśli nieprawidłowości reprywatyzacyjne spowodowały pogorszenie ich sytuacji materialnej.

“Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odmówiła pojawienia się przed komisją i zakwestionowała legalność komisji. Członkowie komisji chcieli się dowiedzieć, w jakim stopniu była świadoma nieprawidłowości opisywanych w mediach” – podkreślono na Ynetnews.com.

Wśród badanych nieprawidłowości reprywatyzacyjnych znalazł się dom, który trafił do rodziny prezydent stolicy – zwraca uwagę portal. Chodzi o kamienicę przy ul. Noakowskiego 16.

Autorstwo: mn
Na podstawie: Ynetnews.com
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. kudlaty72 03.07.2017 13:40

  Zdolności strategiczne Jarosława są nie do przeceniania.
  Od jakiegoś czasu PIS w związku z reprywatyzacją prowadzi retorykę typu “zabrali żydowskie kamienice”,”ukradli żydom”,szmalcownictwo itp.Zastanawiałem się czemu ma to służyć i proszę mamy odpowiedż.
  Izrael połknął haczyk Jarosława.Stawiam dobry browar przeciwko pomyjom,że od kilku dni w gabinecie Jakiego siedzą prawnicy B’nai B’rith i wertują dokumenty.
  Jeżeli choć jedna kamienica z tych tysięcy została ukradziona żydowi to machina prawnicza ADL rozjedzie HGW jak walec ropuchę.
  Myślę,że to bardzo zręczne posunięcie w kontekście zbliżającej się tzw “reformy sądownictwa” bez ,której PIS jest bezradny jak dziecko.

 2. replikant3d 03.07.2017 19:52

  No cóż widocznie ,,Walc,, okradła ,,swojego,, Jeżeli tak to jej współczuję…..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.