Jurij Szuchewycz nie żyje

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 934

W Niemczech zmarł przywódca ukraińskich nacjonalistów i były deputowany Szuchewycz. Uważał, że tylko na micie banderowców można budować tożsamość narodową Ukraińców.

Jurij Szuchewycz był synem Romana Szuchewycza, który w czasie II wojny światowej był głównodowodzącym Ukraińskiej Powstańczej Armii (OUN-UPA). W czasach radzieckich Jurij Szuchewycz spędził ponad 30 lat w więzieniu, a po rozpadzie ZSRR stanął na czele radykalnej partii nacjonalistycznej UNA-UNSO.

W 2014 roku Szuchewycz został deputowanym do Rady Najwyższej Partii Radykalnej Olega Laszki i był jednym z autorów projektu ustawy o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją.

W 2006 roku Jurij Szuchewycz otrzymał tytuł „Bohatera Ukrainy”.

Autorstwo: Andrew
Źródło: WolneMedia.net

16

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 23.11.2022 21:30

    naziol bohaterem narodowym… głąb… a o Wielkiej Rusi Kijowskiej to zapomniał? Jak można budować tożsamość narodową na naziźmie z XX wieku… toż to wstydu trzeba nie mieć…

  2. sga 24.11.2022 05:51

    ciekawe czy naturalnie zmarl czy ktos mu pomogl
    no i czy byl keczupowany?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.