Johnson&Johnson zapłaci za kryzys opioidowy

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Prawo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 889

Sąd amerykańskiego stanu Oklahoma uznał firmę farmaceutyczną Johnson&Johnson za winną wywołania kryzysu opioidowego i nałożył grzywnę w wysokości 572 mln dolarów, donosi CNN.

Podczas posiedzenia sędzia stwierdził, że korporacja „wprowadzała w błąd ludzi i przyczyniła się do kryzysu opioidowego w Oklahomie”, a jej kampania marketingowa „wyolbrzymiała skuteczność leków w leczeniu chronicznego bólu i umniejszała ryzyko uzależnienia”. Twierdzi się, że sześć tysięcy mieszkańców stanu padło ofiarą polityki firmy.

Z kolei sama Johnson&Johnson stwierdziła, że ​​uważa tę decyzję za nieuzasadnioną, oskarżenie oparte jest na radykalnych teoriach. Jednocześnie powodowie reprezentowani przez władze stanu zażądali grzywny w wysokości 17,2 mld dolarów.

​Od lat 1990. lekarze w Stanach Zjednoczonych zaczęli przepisywać silne środki przeciwbólowe zawierające opioidy pacjentom z chronicznymi bólami. Doprowadziło to do niekontrolowanej dystrybucji leków zawierających substancje odurzające. W 2017 roku prezydent Donald Trump ogłosił kryzys opioidowy katastrofą narodową.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.