Johnson & Johnson wstrzymał testy szczepionki na koronawirusa

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2399

Amerykański koncern Johnson & Johnson wstrzymał końcowy etap testów szczepionki przeciwko koronawirusowi z powodu nieznanej choroby, wykrytej u jednego z uczestników – poinformowano w oświadczeniu na oficjalnej stronie firmy.

„Tymczasowo wstrzymujemy dalsze podawanie dawek (preparatu) we wszystkich testach klinicznych naszej szczepionki, będącej kandydatem przeciwko COVID-19, w tym trzeciej fazie ogólnych testów z powodu nieznanej choroby u uczestnika testu” – podkreślono w komunikacie prasowym.

Lekarze analizują stan chorego zgodnie z wszelkimi wymogami. Oczekuje się, że dodatkowe informacje na temat stanu zdrowia ochotnika zostaną opublikowane po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych danych.

Jak podano wcześniej, firma Johnson & Johnson 23 września zaczęła trzeci etap testów szczepionki. Jak poinformowano, na tym etapie weźmie w nich udział do 60 tys. ochotników z Argentyny, Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Peru, Stanów Zjednoczonych, Chile i RPA.

W czasie badań zostanie sprawdzone bezpieczeństwo i skuteczność jednej dawki szczepionki w porównaniu do placebo w celu walki z COVID-19. Firma planuje, że pierwsza partia preparatu będzie dostępna na początku przyszłego roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jack Ravenno 13.10.2020 13:13

    Nie dajcie się oszukać. Takie informacje są taktycznie wypuszczane tylko po to, aby ciemny lud kupił bajkę o tym jak big pharma dba o ludzi, o jakość i bezpieczeństwo. A g… Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna szczepionką zresztą na niewiadomoco.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.