Język arabski we francuskich szkołach podstawowych

Opublikowano: 05.06.2016 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 498

Francja, najbardziej zislamizowany kraj w Europie, wkrótce będzie nauczać języka arabskiego dzieci od szóstego roku życia. Krzewienie patriotyzmu oraz nauka o francuskiej kulturze, obyczajach i historii jest najwyraźniej zakazana aby nie drażnić tamtejszych mniejszości. Nastała więc kuriozalna sytuacja w której to Europejczycy mają integrować się z obcymi kulturowo muzułmanami, a nie na odwrót.

Minister Edukacji marokańskiego pochodzenia Najat Vallaud Belkacem zapowiedziała plan który wywołał wielkie oburzenie. Język arabski znajdzie się na liście nauczanych dodatkowych języków ale zgodnie z jej słowami, będzie dostępny tylko dla zainteresowanych rodziców jeśli pozwolą na to zasoby ludzkie. Oczywiste jest jednak to, że działania francuskiej minister wręcz zachęcą kolejnych muzułmanów do osiedlania się we Francji.

Krytycy wskazują, że wprowadzenie nauki języka arabskiego może mieć zgubne efekty i porównano ją z islamską indoktrynacją która zagraża jedności narodowej. Najat Vallaud Belkacem stwierdziła jedynie, iż arabski jest oficjalnym językiem 26 państw Afryki i Bliskiego Wschodu, a jego nauka sama w sobie nie jest zagrożeniem.

Rozdawanie tzw. uchodźcom pieniędzy i mieszkań, wyrażanie zgody na budowę meczetów i nauczanie arabskiego dodatkowo przyspiesza islamizację. Francuski rząd dba o przyjezdnych do tego stopnia, że wkrótce sytuacja może się odwrócić. Wtedy to biali ludzie staną się mniejszością i zaczną dosłownie uciekać do Europy Wschodniej, gdzie uchodźcy nie są przyjmowani a zagrożenie islamskim terroryzmem pozostaje na bardzo niskim poziomie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: en.rfi.fr
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 05.06.2016 10:16

    Niech tylko przyjezdny żabojad nie rozkmini mojego kodu kulturowego.

  2. emigrant001 05.06.2016 13:34

    Komuś bardzo zależy żeby zakończyć UE. Czy aby na pewno pej_satym?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.