Jezus wśród apostołów-sadomasochistów

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2786

Kilka dni temu do wszystkich europarlamentarnych skrzynek pocztowych dotarł e-mail podpisany przez europosłankę Malin Bjork ze szwedzkiej Partii Lewicy, promujący wystawę zorganizowaną przez „The Left”.

„Z okazji szwedzkiej prezydencji w Radzie Europejskiej zaprosiłam artystkę fotograficzną Elisabeth Ohlson [lesbijkę – red.], aby pokazała kilka swoich prac. Wszystkie prace wybrane przez nią na ten pokaz mają tematykę związaną z LGBTQI lub w inny sposób integracyjną, związaną z prawami człowieka” – napisała w zaproszeniu.

Do wiadomości dołączone było zaproszenie na otwarcie wystawy z dwoma zdjęciami. Pierwsze przedstawia łódź z migrantami zbliżającą się do statku i z żołnierzem stawiającym stopę na łodzi z migrantami. Drugie przedstawia Jezusa Chrystusa w otoczeniu apostołów przebranych za niewolników-sadomasochistów.

Elisabeth Ohlson nie jest obca prowokacjom, a jej kariera artystyczna nabrała tempa w roku 1998, kiedy to po raz pierwszy wystawiła serię zdjęć Ecce Homo w kluczu LGBTQ+ we wnętrzu szwedzkiej katedry (okoliczność świadcząca o zapaści wartościowej protestantyzmu).

Zdjęcie, o którym mowa, jest częścią wystawy „Ecce homo”, która od 25 lat wywołuje kontrowersje w Europie. Kiedy po raz pierwszy wystawiono ją w Sztokholmie w roku 1998, spowodowała dziesiątki gróźb pod adresem kościoła goszczącego oraz odmowę przyjęcia szwedzkiego arcybiskupa przez Jana Pawła II w Watykanie.

Przy tamtej okazji zdjęcia obiegły cały świat, a była europosłanka Marianna Eriksson starała się o ich wystawienie również w Parlamencie Europejskim. Jednak treść zdjęć została w tym przypadku uznana za zbyt obraźliwą przez kwestorów Europarlamentu, którzy zablokowali inicjatywę. Wydaje się, że po dwudziestu pięciu latach nowa próba podjęta przez kolejną europosłankę nie wywołała już takiego skandalu i zdjęcia Ohlsona zostaną w Brukseli wystawione.

Na podstawie: en.Wikipedia.org [1] [2] [3], IlGiornale.it, ANSA.it
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.