Jezuicki uniwersytet wyróżniony za stosowanie cenzury

Opublikowano: 05.02.2023 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1531

Prowadzona przez zakon jezuitów słynna uczelnia Georgetown University zawiesiła specjalistę prawa konstytucyjnego, gdyż ośmielił się on wyrazić swoją krytykę postępowań prezydenta Joe Bidena wobec nominacji do Sądu Najwyższego.

Ilya Shapiro, mający właśnie objąć funkcję dyrektora Centrum Konstytucyjnego w szkole prawniczej Georgetown University Law Center – GULC, rok temu umieścił w mediach społecznościowych swoją wypowiedź, która została potraktowana przez dziekana i innych cenzorów jako „naruszającą uczelniane zasady wolności słowa”. Co prawda po kilku miesiącach oczyszczono go z zarzutów (tłumacząc m.in. faktem, że wypowiedź na „Twitterze” miała miejsce przed jego oficjalnym przyjęciem), lecz atmosfera w tej uczelni skłoniła Shapiro do rezygnacji. Przypadek Shapiro nie jest wyjątkowy w historii tej uczelni.

Uniwersytet położony w dzielnicy Georgetown stolicy Waszyngtonu i jest najstarszą katolicką uczelnią w Stanach Zjednoczonych (czytaj: formalnie katolicką). W rankingu „najlepszych uczelni prawniczych w kraju” GULC plasuje się na 14 miejscu, a koszt jednego roku studiów na tej uczelni prawniczej wynosi obecnie 103 tysiące dolarów.

Uniwersytet Georgetown University, prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe, lecz kierowany de facto przez równie lewicową klikę administracyjną, od wielu lat stał się nadrzędną platformą wprowadzania rewolucyjnych zmian w amerykańskim kościele, promowania radykalnych komunistycznych idei oraz w ślad za tym zdobywa bezcenne wyróżnienia gwałcenia wolności słowa.

Organizacja Fundacja na rzecz Praw Indywidualnych w Edukacji (FIRE), sporządzająca listę wyższych uczelni w Stanach Zjednoczonych pod względem naruszania wolności słowa, umieściła Georgetown University na wyjątkowym miejscu w swoim rankingu.

Jak co roku od dziesięciu lat, organizacja FIRE sporządziła listę wyższych uczelni w Stanach Zjednoczonych naruszających wolność słowa, lecz dla Georgetown University przyznano najcenniejsze wyróżnienie: Dożywotnią Nagrodę za stosowanie Cenzury „Lifetime Censorship Award”.

Oto lista najgorszych uniwersytetów w 2023 łamiących wszelkie zasady akademickiej wolności słowa:.

– Hamline University (Saint Paul, Minnesota);

– Pennsylvania State University (State College, Pensylwania);

– Collin College (McKinney, Texas);

– Texas A&M (College Station, Texas);

– University of Pennsylvania (Filadelfia, Pensylwania);

– Emerson (Boston, Massachusetts);

– Emporia State (Emporia, Kansas);

– Tennessee Tech (Cookeville, Tennessee);

– University of Oregon (Eugene, Oregon);

– Loyola University New Orleans (Nowy Orlean, Louisiana).

Specjalna nagroda:

– Lifetime Censorship Award: Georgetown University (Washington, D.C.).

Na podstawie: TheFire.org
Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 06.02.2023 12:26

    Jezuici to służby specjalne Watykanu. Obecnie reprezentują interesy Wielkiego Resetu i antychrysta zasiadającego na tronie piotrowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.