Jesteśmy zamknięci jak zwierzęta!

Opublikowano: 05.05.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 880

„Jesteśmy zamknięci jak zwierzęta” – napisali do jednego z lokalnych lubelskich portali wychowankowie domu dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie. Hasło #zostanwdomu w ich przypadku nabrało przerażającego znaczenia.

Młodzież z placówki pisze w mailu wysłanym do „Expressu Lubelskiego” o swojej dezorientacji i przytłoczeniu sytuacją. Autorzy tekstu twierdzą, że nie mają możliwości wyjścia choćby do sklepu, nie mówiąc o skorzystaniu z możliwości wyjścia do otwartych na nowo parków. Ci z wychowanków, którzy mają jakichś krewnych, też nie mogą się z nimi spotkać.

„Jesteśmy zamknięci jak zwierzęta. Nie możemy spotkać się też z rodziną, co jest ciężkie. Nawet opcja rozmowy przez płot jest wykluczana” – podsumowują.

Wychowankowie obawiają się, że przez zakaz chodzenia na praktyki zawodowe część z nich nie zda do następnej klasy. Twierdzą także, że z powodu pandemii zostali całkowicie odizolowani wewnątrz budynku. Nie ma mowy nie tylko o pójściu do sklepu, ale też o odpoczynku na terenie posesji domu dziecka.

„Express Lubelski” starał się o kontakt z domem dziecka, ale dotychczasowe próby jego nawiązania nie dały efektów. O sytuacji w placówce poinformowano policję.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3asterki 06.05.2020 13:47

    Obawiam się że władze tego ośrodka wykazali się ze strachu nadgorliwością. Szkoda tylko tych dzieci, będących w tym przypadku ofiarą manipulacji mediów i rządu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.