Jestem ofiarą obsesji prokuratorów na moim punkcie!

Opublikowano: 21.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Rumuński premier Victor Ponta został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia w sprawie o fałszowanie dokumentów, pranie brudnych pieniędzy i korupcję. Lider socjaldemokratów uważa, że jest ofiarą obsesji prokuratorów na jego punkcie.

Ponta był przesłuchiwany już na wiosnę, natomiast oficjalne zarzuty ze strony prokuratorów z Narodowego Dyrektoriatu Antykorupcyjnego (DNA) usłyszał na początku sierpnia. Śledczy zakończyli już swoje czynności przekazując akt oskarżenia do sądu. Lider socjaldemokratów miał dopuścić się siedemnastokrotnego fałszowania dokumentów, prania brudnych pieniędzy i korupcji podczas pracy w kancelarii prawniczej Dana Sovy. Ponta miał być zatrudniony na fikcyjnym etacie w latach 2007-2008, otrzymując w tym czasie dwa luksusowe apartamenty i samochód, natomiast po przejęciu władzy w 2012 r. powołał swojego „pracodawcę” na funkcję ministra infrastruktury.

Sam szef rumuńskiego rządu twierdzi, że jego władza doprowadziła do rozwoju ekonomicznego kraju i przybliżyła Rumunię do spłaty zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Oskarżenia są zaś efektem braku profesjonalizmu prokuratury i jej obsesji na punkcje jego osoby.

Prezydent Klaus Iohannis twierdzi, iż rządzący znaleźli się w problematycznej sytuacji, a Ponta działa na szkodę wizerunku kraju. Iohannis powtórzył też swoje wezwanie z czerwca, gdy apelował do szefa rządu o podanie się do dymisji.

Na podstawie: Jurnalul.ro
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o