Jestem ofiarą obsesji prokuratorów na moim punkcie!

Opublikowano: 21.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 550

Rumuński premier Victor Ponta został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia w sprawie o fałszowanie dokumentów, pranie brudnych pieniędzy i korupcję. Lider socjaldemokratów uważa, że jest ofiarą obsesji prokuratorów na jego punkcie.

Ponta był przesłuchiwany już na wiosnę, natomiast oficjalne zarzuty ze strony prokuratorów z Narodowego Dyrektoriatu Antykorupcyjnego (DNA) usłyszał na początku sierpnia. Śledczy zakończyli już swoje czynności przekazując akt oskarżenia do sądu. Lider socjaldemokratów miał dopuścić się siedemnastokrotnego fałszowania dokumentów, prania brudnych pieniędzy i korupcji podczas pracy w kancelarii prawniczej Dana Sovy. Ponta miał być zatrudniony na fikcyjnym etacie w latach 2007-2008, otrzymując w tym czasie dwa luksusowe apartamenty i samochód, natomiast po przejęciu władzy w 2012 r. powołał swojego „pracodawcę” na funkcję ministra infrastruktury.

Sam szef rumuńskiego rządu twierdzi, że jego władza doprowadziła do rozwoju ekonomicznego kraju i przybliżyła Rumunię do spłaty zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Oskarżenia są zaś efektem braku profesjonalizmu prokuratury i jej obsesji na punkcje jego osoby.

Prezydent Klaus Iohannis twierdzi, iż rządzący znaleźli się w problematycznej sytuacji, a Ponta działa na szkodę wizerunku kraju. Iohannis powtórzył też swoje wezwanie z czerwca, gdy apelował do szefa rządu o podanie się do dymisji.

Na podstawie: Jurnalul.ro
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.