Jest wniosek o ekstradycję Assange’a do USA

Opublikowano: 11.06.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Departament Sprawiedliwości USA skierował do władz Wielkiej Brytanii oficjalny wniosek ws. ekstradycji założyciela portalu „WikiLeaks” Juliana Assange’a – przekazuje gazeta „Washington Post” powołując się na źródła.

Wysoko postawiony amerykański urzędnik chcący pozostać anonimowym powiedział, że wniosek został wysłany w ubiegły czwartek. Zgodnie z umową między dwoma krajami, USA powinny to zrobić w ciągu 60 dni od zatrzymania Assange’a, czyli do 10 czerwca włącznie.

Jak podkreśla gazeta, zgodnie z umową po wysłaniu wniosku o ekstradycję USA nie mogą stawiać już Assange’owi nowych oskarżeń. Wcześniej „WikiLeaks” poinformował, że amerykański resort przygotował przeciw niemu nowe zarzuty.

Assange, oskarżony w Szwecji w 2010 roku o molestowanie seksualne i gwałt, ukrywał się od czerwca 2012 roku w ambasadzie Ekwadoru.

Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania, wydanego przez Szwecję i USA.

Sąd w Londynie uznał go winnym naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i skazał na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.

Później Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wystosował przeciwko Assange’owi 17 nowych zarzutów, w tym ujawnienie tajnych informacji i szpiegostwo. Grozi mu do 175 lat więzienia. Przesłuchania ws. jego ekstradycji do Ameryki będą kontynuowane od 12 czerwca.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hugo
Gość
Hugo

To kolejny przykład łamania prawa międzynarodowego przez reżim USA. Assange nie jest obywatelem USA zgodnie z kartą ONZ nie może być przekazany do ONZ, Nie ma też porozumienia z Australią o ekstradycji. Nie można też oskarżać kogoś o ujawnienie prawdy o popełnionych zbrodniach przez USA. Pereparowanie oskarżeń przeciw Assangowi to też kolejny przykład bandyckiej manipulacji i oszustw reżimu USA.
Smutna jest też sytuacja Europy, która straciłą suwerenność i jest kontrolowana przez agenture reżimu USA. Ostatnie przykłady pokazują dążność amerykańskiego reżimu do destabilizacji Europy i skłócania państw europejskich włącznie z planami nowych wojen w Europie.
Bardzo niepokojące jest szantażowanie Niemiec tylko dlatego, że starają się chronić swoją gospodarke przed niszczącym działaniem bezprawnych sankcji USA. Powszechnie wiadomo, że te sankcje są niezgodne z prawem miedzynarodowym ale reżim USA wymasza je w Europie przy pomocy ukrytego szantażu. Sankcje wywołują ogromne straty w UE i reżim USA kosztem swoich europejskich wasali realizuje plan agresji na Rosje.Widmo wojny w Europie Wschodniej wywołanej przez USA jest coraz wieksze.Chyba nie musze tłumaczyć w jakim celu USA chce zapalić wschodnie granice UE i użyć w nich mięsa armatniego

Cosmo
Użytkownik

Prawo międzynarodowe zostało stworzone przez mocarstwa na ich potrzeby. Zawsze powołują się na to prawo przykładowo dążąc do wojny. Dobrym przykładem inwazja na Irak w 2003 czy domniemane użycie broni chemicznej przez Assada. Czy Izrael poniósł kiedykolwiek odpowiedzialność za ludobójstwo na Palestyńczykach? To właśnie na przepisy prawa międzynarodowego będą powoływać się USA kiedy podpalą wschodnią Europę. Oni sami go przestrzegać nie muszą, wszak stoją ponad nim. Nawet jeśli kiedyś upadną z wielkim hukiem, to pojawi się momentalnie ktoś inny. Przykładowo Chiny. Gdyby zapytać Polaków, czy skorzystali by z takiej dziejowej szansy, to obstawiam, że ponad 80 procent kategorycznie by odrzuciło taką propozycję. My mamy mentalność ofiary, która zawsze musi nadstawiać policzek za innych i na tym budujemy swoją honorową historię. Jak na tym wychodzimy – widać doskonale, zwłaszcza po 2015.

Hugo
Gość
Hugo

Cosmo,realia wyglądają troche inaczej. Zgodnie z inicjatywą Putina , powoli realizowany jest plan przebudowy świata na tzw. świat wielobiegunowy. Reżim USA widzi, że powoli traci wpływy i upada ekonomicznie więc stara sie utrzymać swoją pozycje przy pomocy ekonomicznego szantażu i straszenia militarną inwazją. Świat wielobiegunowy jest najlepszą opcją ustabilizowania świata.Co do tego zgodne są wszystkie inne mocarstwa, które na konferencji szanghajskiej uzgodniły swoje dzłania i przyszły kształt świata.Najważniejsze kraje z tej grupy to Chiny, Rosja, Indie i Brazylia.
Co do Polaków to również sprawa wygląda odrobine inaczej. Polacy nie mają mentalności ofiary.Tak kreuje to panująca propaganda na potrzeby polityczne, wykorzystujac do tego wydarzenia na Ukrainie czy kwestie II WŚ a społeczeństwo kupuje tą socjotechniczną manipulacje bez krytyki.
Bardzo dobrym przykładem pokazującym prawdziwą polską mentalność są wydarzenia związane z odsieczą wiedeńską. Mowa o prawdziwej historii a nie tej panującej sfałszowanej. Bardzo dobre pokazuja to materiały wiedeńskiego archiwum. Dla polskiej zapijaczonej szlachty nie miało to supełnie żadnego znaczenia, że tureckie hordy zagrażają Europie i mogą bezpośrednio zagrozić Polsce. Na apel pospolitego ruszenia nikt sie nie ruszył. Szlachta nie była zupełnie zainteresowana groźną sytuacja i ją lekceważyła.Wolała dalej zajmować się swoim ulubionym zajęciem czyli pijaństwem i wewnetrznymi sporami w walce o regionalne wpływy. Dopiero kiedy król ogłosił wyprawe na Wiedeń, której pierwszym celem było łupienie i kradzenie a dopiero potem pobicie Turków, to nagle wszyscy otrzeźwieli i zapanowała jedność.Tak wygląda prawdziwa polska mentalność.