Jeśli USA zaatakują, zniszczymy Izrael w 30 minut

Opublikowano: 04.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 430

Izrael zostanie zniszczony w ciągu pół godziny, jeśli Stany Zjednoczone zaatakują Iran. Takie oświadczenie złożył szef komitetu bezpieczeństwa narodowego irańskiego parlamentu Mojab Zonnur, donosi Reuters.

https://www.youtube.com/watch?v=BxukVr82xrk

„Jeśli USA nas zaatakują, Izrael będzie miał tylko pół godziny życia” – powiedział deputowany. Podkreślił również, że Iran ma imponującą siłę militarną. Zaznaczył również, że Iran jest gotowy na każdą agresję, chociaż nie zamierza atakować żadnego kraju.

Zonnur dodał, że oświadczenie szefa Białego Domu Donalda Trumpa o tym, że ​​anulował decyzję o ataku na Iran zaledwie 10 minut przed planowanym rozpoczęciem, było „politycznym blefem”. „Gdyby Amerykanie wiedzieli na pewno, że ich atak zakończy się sukcesem, nie anulowaliby go. Ale doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych przewidzieli niepowodzenie swojego ataku. Wszystkie 36 amerykańskich baz wojskowych w regionie znajduje się pod nadzorem Iranu” – zapewnił irański polityk.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump powiedział, że wojna USA z Iranem, gdyby się zaczęła, skończy się dość szybko.

W czerwcu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wskazało, że scenariusz militarny wokół Iranu może być katastrofalny i może doprowadzić do międzynarodowego kryzysu, ale punkt bez powrotu nie został jeszcze osiągnięty.

25 czerwca Trump oświadczył, że Waszyngton z całą mocą odpowie Iranowi na atak na Amerykanów. Według niego w niektórych aspektach będzie to oznaczać całkowite zniszczenie.

20 czerwca rano siły powietrzne Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej przekazały, że zestrzeliły amerykańskiego drona RQ-4 Global Hawk, który jest jednym z największych bezzałogowców amerykańskiej produkcji. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi około 35 metrów, długość – 13,3 metrów, a masa startowa – 15 ton.

Pentagon przedstawił swoją wersję o zestrzeleniu drona w Iranie. Zdaniem Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA (CENTCOM) likwidacja amerykańskiego drona była niesprowokowanym atakiem na środek monitoringu.

Jak poinformował „New York Times”, incydent z zestrzeleniem amerykańskiego drona sprowokował prezydenta USA do podjęcia decyzji o zaatakowaniu Iranu. Według gazety Donald Trump zdecydował się najpierw uderzyć na Iran w odpowiedzi na zestrzelony amerykański dron, ale później zmienił zdanie. Zatwierdził już atak na wiele celów, w tym na radary i baterie rakietowe. Amerykański przywódca anulował operację na początkowym etapie, kiedy samoloty były w powietrzu, okręty były na miejscu, ale pociski nie zostały jeszcze wystrzelone. Decyzja została odroczona na czas nieokreślony.

Prezydent Donald Trump potwierdził, że dzień wcześniej atak na Iran był już prawie gotowy i odwołał go w ostatniej chwili – dokładnie 10 minut przed rozpoczęciem. Powód? Prezydent uznał, że straty będą nieproporcjonalne wobec zestrzelenia bezzałogowego drona – w ataku odwetowym miało zginąć 150 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Aida 05.07.2019 10:51

  “Izrael zostanie zniszczony w ciągu pół godziny, jeśli Stany Zjednoczone zaatakują Iran.”

  hmmm, nasuwają mi się przemyślenia pewne, ale może lepiej zachować je dla siebie, gdyż nie są one zgodne z moim sumieniem a także poprawne politycznie.

 2. Ryszard 05.07.2019 11:38

  @ Aida chyba wiem jakie to przemyślenie 😉 Ja także chciałbym żeby ta groźba się spełniła. Pycha idzie przed upadkiem więc zobaczymy XD

 3. Perun 05.07.2019 12:20

  Spokojnie, nie potrzeba żadnej wojny aby państwo położone w Palestynie stało się grzeczną oazą pokoju i tolerancji, może się też szybko okazać,że jest tam również miejsce dla niepodległego kraju Palestyńczyków.
  Wystarczy zdjąć z nich ochronną tarczę Yankesów i staną się potulni jak owieczki.
  Wojna w Izraelu a jeszcze taka którą by przegrali, jest dla nas wyjątkowo niebezpieczna ponieważ uruchomiłaby błyskawicznie projekt judeopolonii. Obawiam się zresztą, że act 447 jest początkiem instalowania tego projektu.

 4. Perun 05.07.2019 12:24

  @Aida
  Nie wiem czy WM to najlepsze miejsce dla tzw. poprawności politycznej? Myślę,że własnie brak tego nowotworu neokomunistycznego powoduje,że Wolne Media są tak świetnym portalem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.