Jeśli system się zawali, to potrzebne będzie złoto

Opublikowano: 15.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 637

Nie mówimy o konspiracyjnych blogach, które (przez ostatnie 11 lat) ostrzegały o nieuchronnym resecie monetarnym, po którym utrata zaufania w system fiducjarny może być odbudowana tylko przez standard złota (coś, co ostatnio sugerował nawet Mark Carney), ale o bankach centralnych, które obecnie dołączają do wieszczenia zagłady.

https://www.youtube.com/watch?v=Niq_Er5wnAU

Artykuł opublikowany przez De Nederlandsche Bank (DNB) lub holenderski bank centralny zszokował wielu twierdzeniem, że „jeśli cały system się załamie, to zapasy złota stanowią zabezpieczenie niezbędne by zacząć na nowo”.

Choć ponure prognozy resetu monetarnego nie są niczym nowym, to tradycyjnie zostały one zepchnięte na margines głównego nurtu myśli finansowej – w końcu, jak wielokrotnie w ostatnich latach twierdził Mario Draghi, sama kontemplacja „scenariusza zagłady” jest wystarczająca by stworzyć samospełniającą się przepowiednię.

W związku z tym zadziwiające jest to, iż obecnie widzimy instytucje finansowe głównego nurtu wypowiadające się na temat wyższej wartości niefiducjarnych aktywów o ograniczonej podaży, które posiadają prawdziwą wartość. Wypowiedź jest również hipokryzją, biorąc pod uwagę diametralnie przeciwstawne praktyki keynesowskie regularnie stosowane przez banki centralne i oficjalne instytucje na całym świecie: w końcu zaledwie kilka miesięcy temu MFW opublikował artykuł krytykujący przyjęcie przez Niemcy standardu złota w latach 1870., który według nich był katalizatorem niestabilności w globalnym systemie walutowym.

Wracając do obecnych czasów, holenderski bank centralny przyznał, że złoto nie tylko nie zdestabilizowało systemu monetarnego, ale będzie jego jedynym wybawcą, gdy wszystko się zatrzyma.

Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 15.10.2019 20:37

    przydałby się link do artykułu, żeby wiedzieć co napisali zanim autor wyciągnął taki wniosek. Po resecie waluty będą opierać się na czymś w rodzaju SDR a nie na wykopanego z ziemi metalu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.