Jeśli się nie pojawisz, przyjmiemy, że zrezygnowałeś

Opublikowano: 05.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Szef Tesli, miliarder Elon Musk twardą ręką rozprawia się z praktyką pracy zdalnej w swojej firmie.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zajął twarde stanowisko wobec swoich pracowników pracujących w domu – donoszą serwisy „Electrek” i „Bloomberg”. W e-mailu wysłanym do kadry kierowniczej firmy o temacie „Praca zdalna nie jest już akceptowalna”, prezes stwierdził, że pracownicy muszą spędzać w biurze minimum 40 godzin tygodniowo. Jego zdaniem to powinno być „główne biuro Tesli”, a nie „zdalny oddział”.

Odpowiadając na zrzut ekranu rzekomego e-maila zamieszczonego na „Twitterze”, Musk nie zaprzeczył jego autentyczności i napisał, że każdy, kto nie zgadza się z polityką przychodzenia do biura, „powinien zacząć pracować gdzie indziej”.

W swoim e-mailu Musk dodał, że w pewnych okolicznościach byłby skłonny rozważyć prośby o pracę zdalną, ale zaznaczył, że takie prośby musiałyby być „wyjątkowe”, aby zostały zatwierdzone. „Jeśli są szczególnie wyjątkowi współpracownicy, dla których jest to niemożliwe, będę rozpatrywał i zatwierdzał takie wyjątki bezpośrednio” – napisał. Dodał, że 40 godzin pracy osobiście to „mniej niż wymagamy od pracowników fabryki”.

W kolejnym e-mailu, który widział Electrek, Musk stwierdził, że jego własna historia, związana z tym, że prawie mieszkał w fabryce Tesli, jest przyczyną przetrwania firmy. „Im starszy jesteś, tym bardziej widoczna musi być twoja obecność” – napisał. „Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatni raz wydały świetny nowy produkt? Minęło już trochę czasu”.

Po tym, jak globalna pandemia zmusiła wiele firm do szybkiego wprowadzenia zasad pracy zdalnej, wiele z nich ocenia teraz, w jaki sposób powinny przywrócić swoich pracowników do biura, lub czy w ogóle jest to potrzebne. Niektóre z nich, takie jak Apple, testują podejście hybrydowe, w którym pracownicy przychodzą do biura tylko na część tygodnia.

Twarde stanowisko Tesli sprawia, że jest ona relatywnym wyjątkiem w tak zwanej „nowej normalności”. „Jeśli się nie pojawisz, przyjmiemy, że zrezygnowałeś” – napisał Musk.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: TheVerge.com
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.