Jeśli PO wygra wybory, zalegalizuje związki partnerskie

Opublikowano: 11.04.2019 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1389

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla “Newsweeka” mówił m.in. o pomyśle PO na Polskę, jeśli platformie uda się wygrać wybory. Pomysł na Polskę „po odebraniu władzy PiS” to według lidera opozycji “państwo pomocy rodzinie, w którym są różne modele rodziny”. I miejsce dla związków homoseksualnych.

“Proponujemy państwo solidarne, ale takie, w którym napędzają kraj głównie ci, którzy pracują. Państwo pomocy rodzinie, ale świadome, że są różne modele rodziny, od samotnej matki z dzieckiem zaczynając. Państwo dumne z tradycji, ale patrzące w przyszłość. Promujące patriotyzm, ale nie nacjonalizm. To jest ten wielki wybór, który proponujemy Polakom” – mówił lider PO pytany o pomysł swojego ugrupowania na Polskę po ewentualnej wygranej w wyborach.

Grzegorz Schetyna mówił także o obronie słabszych i mniejszości. “Przed kampanią samorządową ustaliliśmy, że Rafał Trzaskowski podpisze deklarację LGBT+ po wyborach. W sytuacji, gdy Jarosław Kaczyński zaatakował mniejszości seksualne, zaczął straszyć gejami, seksualizacją dzieci, musieliśmy stanąć w obronie mniejszości” – mówił Schetyna.

Na uwagę, że za swoich rządów Platforma Obywatelska nie zalegalizowała związków partnerskich Schetyna odpowiedział, że wszystkiemu winny był jej ówczesny koalicjant – PSL – który był temu przeciwny. “Ale powiem szczerze – ten temat nie był naszym priorytetem. Jednak sprawa wróci po wyborach i jestem przekonany, że jeśli wygramy, to uchwalimy związki partnerskie” – zadeklarował.

Schetyna zaznaczył przy tym, że nie jest zwolennikiem koncepcji przedstawionej niedawno przez wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, „że najpierw są związki partnerskie, później małżeństwa, a na końcu adopcje dzieci przez pary homoseksualne”. “Jestem za związkami partnerskimi, bo to ułatwi parom, także homoseksualnym, codzienne funkcjonowanie. Ale nie ma oczekiwań, żeby robić kolejne kroki. Jeżeli ktoś mówi o adopcji dzieci przez pary homoseksualne, to skutecznie utrudnia wprowadzenie związków partnerskich” – mówił Schetyna.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Dlaczego wszyscy mówią, że tylko PO albo PIS tudzież stare post komuchy.
Im wszystkim już podziękujemy. Byli nie sprawdzili się teraz prosimy następnych.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@ KubaD ” Byli nie sprawdzili się teraz prosimy następnych.” ? I daje głowę, ze następni ? i następni? i następni ? … nie sprawdzą się ! To jest chore , STOP uzurpatorom ! Ja, nie oddaje władzy innym, onym nad sobą ,im nie ufam !!! Zwodzą i zawiodą. Ja ufam sobie , jestem wierny sobie.
Upominam się o zwrócenie władzy Ja, osobie! Każdy obywatel w Polsce powinien upomnieć się o zwrócenie władzy Ja , osobie! Ja ,stanowię o sobie . Nikt przed “Ja” każdy za ,w tym jedność !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ile głosów wolnych obywateli w Polsce , w osobie Ja , władzą ? Jedno prawo stanowimy . Jednostki mocą, w jedności siła. Daj drugiemu to co sam chcesz mieć ? Wolność!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Solidarność dzieli , za i przeciw, brak decyzji . Jedność łączy , jedno znaczy. Ja decyduję, to mi służy.