Jeśli maski nie są skuteczne, to dlaczego chirurdzy je noszą?

Opublikowano: 05.04.2021 | Kategorie: Publicystyka, Warto przeczytać, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4297

Jestem chirurgiem, który wykonał ponad 10 000 zabiegów chirurgicznych, nosząc maskę chirurgiczną. Jednakże sam ten fakt nie kwalifikuje mnie jeszcze do bycia ekspertem w tej materii. Co istotniejsze, jestem byłym redaktorem naczelnym czasopisma medycznego. Dlatego też wiem, jak czytać literaturę medyczną i odróżnić dobrą, rzetelną naukę od kiepskiej oraz fakty od fałszu. Wierzcie mi, że literatura medyczna pełna jest miałkiej fikcji udającej wiedzę medyczną. Bardzo łatwo też można dać się zwieść złej, nierzetelnej nauce.

Od początku pandemii przeczytałem setki badań na temat masek medycznych. W oparciu o obszerny przegląd i analizę, nie mam wątpliwości, że zdrowi ludzie nie powinni nosić ani chirurgicznych, ani materiałowych masek. Nie powinniśmy także zalecać powszechnego ich noszenia ogółowi społeczeństwa, gdyż zarządzenie to nie jest poparte żadnymi dowodami o najwyższym poziomie [wiarygodności].

Po pierwsze postawmy sprawę jasno. Założenie, że noszenie masek przez chirurgów stanowi dowód na to, że „maski muszą działać korzystnie w powstrzymywaniu transmisji wirusa”, jest błędem logicznym, który zaklasyfikowałbym jako argument fałszywej równoważności lub porównywanie „jabłek do pomarańczy”.

Chociaż chirurdzy rzeczywiście noszą maski, aby zapobiec zakażeniu pola operacyjnego oraz odsłoniętych tkanek wewnętrznych pacjenta tym, co może wydostać się z ich dróg oddechowych, to na tym kończy się tą analogia. Jak wiadomo, chirurdzy nie mogą się „społecznie zdystansować” od swoich pacjentów (chyba że używamy zrobotyzowanych urządzeń chirurgicznych, ale w takim przypadku zdecydowanie nie założyłbym maski).

W pandemii CoVID-19 chodzi o transmisję wirusową. Chirurgiczne i materiałowe maski w żaden sposób nie zapobiegają transmisji wirusa. Do tej pory już wszyscy powinni w pełni zdawać sobie sprawę z tego, że maski nigdy nie zapobiegały przenoszeniu się wirusów i nie chroniły przed nimi. Właśnie dlatego nigdy nie zalecano ich stosowania podczas sezonowej grypy, epidemii czy w trakcie poprzednich pandemii.

Brak fachowej literatury naukowej dowodzącej, że używanie masek jest skutecznym środkiem zapobiegawczym przeciwko grypie oraz innym wirusom, stanowi powód, dla którego Anthony Fauci, główny chirurg amerykański, a także CDC i WHO oraz praktycznie każdy ekspert zajmujący się chorobami zakaźnymi zgodnie twierdzili, że noszenie masek nie zapobiega transmisji SARS CoV-2. Pomimo, że podmioty rządowe zajmujące się zdrowiem publicznym zmieniły o 180 stopni swoje rekomendacje w tej kwestii, nauka pozostała niezmienna.

W międzyczasie nie pojawiły się też nowe badania wspierające tezę o konieczności noszenia masek w miejscach publicznych. W rzeczywistości najnowsza analiza systematyczna po raz kolejny dowiodła, że maski są nieefektywne w zapobieganiu transmisji takich wirusów jak CoVID-19.

Jeśli chirurg byłby chory, a zwłaszcza na infekcję wirusową, nie przeprowadziłby operacji, bo wie, że jego maska chirurgiczna NIE powstrzyma wirusa (podkreślenie autora).

Inny obszar „fałszywej równoważności” wiąże się z otoczeniem, w którym są noszone maski. Środowiska, w których chirurdzy stosują maski, minimalizują ich niekorzystny i niepożądany wpływ na ich użytkowników.

W przeciwieństwie do ludzi noszących na co dzień maski w miejscach publicznych, chirurdzy pracują w sterylnych salach operacyjnych wyposażonych w wydajne systemy wymiany powietrza, które utrzymują dodatnie ciśnienie, a ponadto wymieniają i filtrują powietrze w pomieszczeniu na bardzo wysokim poziomie oraz podnoszą poziom tlenu w sali. Warunki te ograniczają negatywny wpływ masek na chirurga oraz na personel sali operacyjnej. Jednak pomimo tych wyjątkowych warunków zapewniających kontrolę atmosfery, badania kliniczne potwierdzają negatywny wpływ (zmniejszenie poziomu tlenu tętniczego oraz ponowne wdychanie dwutlenku węgla) masek chirurgicznych na fizjologię chirurga oraz jego funkcjonowanie.

Chirurdzy i personel sali operacyjnej są dobrze przeszkoleni, a ponadto doświadczeni i skrupulatni w utrzymaniu sterylności. Nosimy tylko nowe, sterylne maski. Zakładamy maskę w sterylny sposób. Nosimy ją przez krótki czas i zmieniamy natychmiast przy pierwszych oznakach nadmiernego nawilgotnienia, które obniża jej wydajność oraz zwiększa jej negatywny wpływ. Ponadto chirurdzy NIGDY nie używają ponownie tej samej maski. Nie noszą też masek materiałowych.

Nakazuje się ludziom noszenie masek ochronnych, do stosowania których nie zostali przeszkoleni pod kątem właściwych procedur. Skutek tego jest taki, że obchodzą się z nimi nieostrożnie i nieudolnie, często ich dotykając oraz ciągle używając tych samych w sposób, który zwiększa ich skażenie i prawdopodobieństwo transmisji choroby.

Wystarczy pójść i przyjrzeć się zachowaniu ludzi w sklepie spożywczym lub w Walmarcie, by nabrać przekonania co do skuteczności stosowania maseczek w społeczeństwie na co dzień.

Jeśli jednak wierzysz i ufasz słabym, nieprzekonującym, opartym jedynie na obserwacji badaniom oraz zdezorientowanym urzędnikom zdrowia publicznego, okłamującym Cię w kwestii korzyści płynących z noszenia maseczek i zupełnie ignorujących zagrożenia wynikające z używania masek, to powinieneś przynajmniej odrzucić jako wiarygodne oraz uznać za nielogiczne i antynaukowe zalecenie dotyczące blokowania dwóch z trzech wejść, którymi mogą przedostawać się wirusy. Maski zakrywają bowiem tylko usta i nos. Nie chronią jednak oczu.

Autorstwo: dr med. Jim Meehan
Fragment książki „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy – 3 – Maski”
Źródło: Dakowski.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 05.04.2021 20:25

  Nakaz zasłaniania twarzy w jakikolwiek sposób i czymkolwiek nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i zapobieganiem czegokolwiek – jest wyłącznie nakazem brania udziału w szatanistycznym plugawym rytuale, albo czymś bardzo podobnym.

 2. polach 06.04.2021 10:22

  Maski maja za cel głownie efekt psychologiczny ale też pogarszają stan zdrowia w połączeniu ze strachem aby jedynie uwiarygodnić wymyślone zagrożenie i sprzedać preparaty testując przy tym ludzi jak na nie zareagują i jeszcze za ten eksperyment sami zapłacą albo za nich z ich podatków tkz władze zakupią.
  Do tego aby przejąć zamykane sektory gospodarki przez korpo i opchnąć kupę szajsu niby przeciw wirusom.
  Beneficjentem zmyślonej plandemi są aktorzy sceny politycznej, big farma i wielkie korporacje kosztem życia ludzi.. zarabiają na zabijaniu ludzi i na pozbawianiu ich zdrowia wtedy biznes się kręci znakomicie a wielkie fortuny stają się jeszcze większe a Państwa Narodowe słabną aby w końcu wszystko przejęły korpo i banki całe bogactwa Narodów.

 3. Szwęda 06.04.2021 13:21

  polach,
  Tak. W dodatku realizowany jest, od dawna, ale teraz bardzo przyspieszył plan wielkiej globalnej depopulacji, która oczywiście jest odpowiednio rozciągnięta w czasie i wprowadzana krokami żeby uniknąć masowych buntów społecznych. Dokonuje się ludobójstwo na niespotykaną dotąd skalę, a równolegle nastąpi/następuje transformacja społeczno-ekonomiczna, czyli niszczenie klasy posiadającej, która będzie zastąpiona klasą pożyczającą – już w bardzo niedalekiej przyszłości ludzie zostaną pozbawieni własności i wszystko będzie na abonament, pożyczane za elektroniczne punkty pieniężne i punkty społecznej posłuszności jak ma to już miejsce np. w Chinach. Następnym etapem będzie dehumanizacja…

 4. Murphy 06.04.2021 15:48

  Dehumanizacja to już postępuje od wielu lat. Wystarczy zobaczyć czego się uczy dzieci w szkołach i jakie rozrywki dostarcza telewizja.

 5. BANDZIORkaq 06.04.2021 21:26

  Ku przestrodze , choć już o tym pisałam, napisze po raz kolejny.
  W Nadarzynie odbywa się produkcją masek jednorazowych, hale Expo ptak.Byłam tam w ramach eksperymentu , mojego prywatnego śledztwa i dlatego, że trafiła się takowa okazja. Na wejściu do budynku każdy musi oddać telefon, to warunek konieczny do podjęcia pracy, więc relacji video nie posiadam. Dostajesz pakiet ochronny maskę , parę rękawiczek i fartuch. Wbijasz na halę produkcyjną. Widok szokuje, nikt nie nosi maski, 3/4 jest bez rękawiczek, lwia część załogi to Ukraina, ale także np. Hindusi, Pakistan??, Gruzini i inne niezidentyfikowane nacje. Testy czy jakieś badania? No nie, możesz palcem d&&&ę wytrzeć i dalej pakować maseczki, możesz mieć trąd i pakować maseczki. To nie koniec. Pracujesz na wyrobienie normy, jak nie dasz rady to ci jadą po dniówce, więc maseczki z podłogi, po której możesz rozsmarować przyniesioną na butach psia kupę, także trafiają do kontenerków. Potem pakują je po 50 do woreczków i ajta! Apteki , sklepy sprzedają to niczego nieswiadomym użytkownikom, noszących to na twarzach z nadzieją na sterylność, tymczasem prawda jest dokładnie odwrotna. Czasem może zaowocować to chorobowymi zmianami skórnymi, w strefie pod maską, odpornymi na wszelkie leki, od przeciwgrzybicznych, przez antybiotyki, aż po sterydy .Dodam, że stało się to po jednorazowym, chwilowym założeniu maski pseudochirurgicznej, problem nie występował przy maseczkach własnej produkcji i własnoręcznie pranych. Nikomu nie życzę , teraz noszę maseczkę ze względu na estetykę własną….co koliduje z moimi przekonaniami przez co jest jeszcze bardziej nieznośne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.