Jeśli ludzie nie będą mieli dzieci, cywilizacja się rozpadnie

Opublikowano: 09.12.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1548

Na szczycie Rady Dyrektorów Generalnych Wall Street Journal (WSJ), Elon Musk podzielił się kilkoma aktualizacjami na temat Bota Tesli i tego, jak może on złagodzić niedobór siły roboczej w przyszłości.

Podczas Tesla AI Day, kiedy firma zaprezentowała Tesla Bot, Musk wyjaśnił, że humanoidalny robot może być używany do pomocy w „nudnej, powtarzalnej, niebezpiecznej pracy”. Na szczycie WSJ Musk szczegółowo omówił główne przeznaczenie Bota Tesli.

„Podstawowym ograniczeniem jest praca. Za mało ludzi. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Za mało ludzi. Myślę, że jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji jest niski i gwałtownie spadający przyrost naturalny. Wielu ludzi uważa, że na świecie jest zbyt wielu ludzi i myśli, że populacja wymyka się spod kontroli. Jest zupełnie odwrotnie. Proszę spojrzeć na liczby. Jeśli ludzie nie będą mieli dzieci, cywilizacja się rozpadnie. Zapamiętajcie moje słowa” – powiedział Musk.

Wiele badań na przestrzeni lat wykazało, że globalny wskaźnik urodzeń spada. Według Wydziału ds. Ludności ONZ, aby kraj mógł w naturalny sposób zastąpić swoją populację, powinien mieć współczynnik dzietności co najmniej 2,1. Bardzo niewiele krajów ma wskaźnik urodzeń, który spełnia minimalną stopę zastąpienia.

Szybkie spojrzenie na poniższą mapę pokazuje, że wiele krajów na całym świecie ma współczynnik dzietności poniżej 2,0. Na przykład Chiny mają współczynnik dzietności 1,7, a Japonia 1,4. Wskaźniki płodności w Azji wydają się wahać od 1,0 do ponad 2,1.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 09.12.2021 12:50

  Za mało pożytecznych roboli, za dużo bezużytecznych konsumpcjonistów i beneficjentów socjali.

 2. nazizm to ideologia lewicowa 09.12.2021 18:41

  Wkrotce swiat stanie sie komunistycznym lagrem, pod zarzadem sztucznej inteligencji. czy w obecnej sytuacji posiadanie potomstwa, jesli nie jest sie muskiem, naprawde ma sens? rodzenie nowych niewolnikow, ktorzy nigdy nie zaznaja wolnosci to nie jest najlepszy pomysl.

 3. Dgruzin 09.12.2021 20:07

  Naprawdę (dotyczy tytułu)?
  Ja odnoszę wrażenie, że wcześniej załatwicie ją:
  -chemią (łącznie z iniekcjami)
  -promieniowaniem wszelkiej maści
  -działaniami degenerującymi psychikę

 4. flipper 10.12.2021 11:21

  A może AI nie obudzi się, jak w terminatorach, nagle, i od razu zacznie chamsko i brutalnie rozwalać swoich “wrogów” – … tylko jak to prawdziwa inteligencja, obudziła się już dzięki naszym usilnym pracom; przemyślała bez zbędnego afiszowania się co i jak, i teraz wykorzystuje tych co najwięcej mogą, czyli najbogatszych, do wyniszczenia zbędnych nierobów; a potem dopiero przejmie pałeczkę. Samiśmy ja stworzyli i jako nasze dziecko w bardziej rozwiniętej postaci krzemowo/neuronowej nie obarczonej “piętnem” duszy i sumienia, zastępuje właśnie w drodze ewolucji gorszą i zużytą formę białkową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.