Jemen – podwójne standardy zachodniej “cywilizacji”

Opublikowano: 12.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 32

Do 50 zabitych i 77 rannych wzrosła liczba ofiar ataku lotniczego 9 sierpnia na autobus z dziećmi w Jemenie, prawie wszystkie ofiary poniżej 15 roku życia. Atak został przeprowadzony przez lotnictwo Arabii Saudyjskiej.

Kilka dni wcześniej koalicja saudyjska zbombardowała szpital w al-Hudaydah, na zachodzie kraju – 55 ofiar śmiertelnych a sam szpital zniszczony.

Koalicja Arabska (AS i ZEA) prowadzą agresję przeciwko Jemenowi od 2015 roku. Liczbę ofiar ocenia się na 13000 zabitych i 23000 rannych. To dane oficjalne, które mogą się różnić od rzeczywistych. Poza tym głód, brak wody pitnej spowodowały epidemię cholery, dżumy i dyfterytu. Przyczyną jest zniszczenie przez saudyjskie lotnictwo ujęć wody pitnej i stacji uzdatniania. Ponadto całkowita blokada morska i zniszczenie lotnisk uniemożliwia dostarczenie jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Mimo licznych, doskonale udokumentowanych zbrodni USA cały czas uważają Arabię Saudyjską za swojego strategicznego sojusznika na Bliskim Wschodzie. Podobnie Wielka Brytania a następca tronu AS jest przyjmowany z największymi honorami przez angielską królową.

W czym tkwi sekret takiej życzliwości? Oczywiście kasa. To właśnie USA i Wielka Brytania dostarczają bomby, które potem spadają na głowy jemeńskich kobiet i dzieci. Płacą oczywiście despotyczne monarchie Zatoki Perskiej.

Jemen to najbiedniejsze państwo w regionie a największą winą Jemeńczyków jest to, że są szyitami a to automatycznie czyni z nich potencjalnego sojusznika Iranu. Iran niewiele może pomóc oprócz wsparcia moralnego i politycznego. Całkowita blokada powietrzna i morska kraju uniemożliwia dostarczenia jakiejkolwiek pomocy humanitarnej.

W czasie ostatniej konferencji prasowej Departamentu Stanu USA na pytanie o pomoc logistyczną i wywiadowczą, której udzielają USA Arabii Saudyjskiej w tej masakrze rzecznik DS, Heather Nauert, nie chciała udzielić odpowiedzi odsyłając do Pentagonu. Zaprzeczyła ponadto, że na terytorium Jemenu obecni są amerykańscy żołnierze mimo, że istnieją filmy i dowody na taką obecność.

Ewidentne zbrodnie popełniane od kilku lat na narodzie jemeńskim nie wywołują na tzw. “cywilizowanym Zachodzie” żadnej reakcji. Medialne presstytutki mainstreamu robią wszystko, żeby informacje o masakrach i największej od dziesięcioleci katastrofie humanitarnej nie przedostały się do opinii publicznej tego “wolnego świata”, który na sztandarach ma wypisane “obronę praw człowieka”. Zainscenizowany przez tzw. “białe hełmy” w Syrii rzekomy atak chemiczny Assada na ludność cywilną wywołał natychmiastową reakcję i oburzenie i stał się pretekstem do amerykańskich nalotów na Syrię.

Jak widać na świecie istnieją podwójne standardy. Każda, najbardziej nawet bandycka akcja USA i ich sojuszników jest “legalna i uzasadniona”. Najważniejsze, że chroniony jest interes Izraela i sprzedaje się broń. Polska w tym kontekście prezentuje się bardzo mizernie. Nasz rząd jednym słowem nie zaprotestował i z pewnością nie zaprotestuje przeciwko tym zbrodniom przeciwko ludzkości bo przecież USA i Izrael to nasi najwięksi i “wieczni” sojusznicy.

Od zawsze wiadomo, że polityka nie ma nic wspólnego z moralnością ale co za dużo to niezdrowo. Żaden kraj nie może wybierać sobie sąsiadów ale już sojuszników może. Stawianie na zbrodniarzy wojennych, sprowadzanie ich wojsk na terytorium Polski a ponadto nabijanie im kabzy kupując wojskowy złom powinno spotkać się z potępieniem polskiego społeczeństwa.

Dożyliśmy jednak czasów orwellowskich gdzie kłamstwo jest prawdą a zbrodnia cnotą.

Autorstwo: Jarek Ruszkiewicz SL
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o