Jemen – podwójne standardy zachodniej “cywilizacji”

Opublikowano: 12.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 484

Do 50 zabitych i 77 rannych wzrosła liczba ofiar ataku lotniczego 9 sierpnia na autobus z dziećmi w Jemenie, prawie wszystkie ofiary poniżej 15 roku życia. Atak został przeprowadzony przez lotnictwo Arabii Saudyjskiej.

Kilka dni wcześniej koalicja saudyjska zbombardowała szpital w al-Hudaydah, na zachodzie kraju – 55 ofiar śmiertelnych a sam szpital zniszczony.

Koalicja Arabska (AS i ZEA) prowadzą agresję przeciwko Jemenowi od 2015 roku. Liczbę ofiar ocenia się na 13000 zabitych i 23000 rannych. To dane oficjalne, które mogą się różnić od rzeczywistych. Poza tym głód, brak wody pitnej spowodowały epidemię cholery, dżumy i dyfterytu. Przyczyną jest zniszczenie przez saudyjskie lotnictwo ujęć wody pitnej i stacji uzdatniania. Ponadto całkowita blokada morska i zniszczenie lotnisk uniemożliwia dostarczenie jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Mimo licznych, doskonale udokumentowanych zbrodni USA cały czas uważają Arabię Saudyjską za swojego strategicznego sojusznika na Bliskim Wschodzie. Podobnie Wielka Brytania a następca tronu AS jest przyjmowany z największymi honorami przez angielską królową.

W czym tkwi sekret takiej życzliwości? Oczywiście kasa. To właśnie USA i Wielka Brytania dostarczają bomby, które potem spadają na głowy jemeńskich kobiet i dzieci. Płacą oczywiście despotyczne monarchie Zatoki Perskiej.

Jemen to najbiedniejsze państwo w regionie a największą winą Jemeńczyków jest to, że są szyitami a to automatycznie czyni z nich potencjalnego sojusznika Iranu. Iran niewiele może pomóc oprócz wsparcia moralnego i politycznego. Całkowita blokada powietrzna i morska kraju uniemożliwia dostarczenia jakiejkolwiek pomocy humanitarnej.

W czasie ostatniej konferencji prasowej Departamentu Stanu USA na pytanie o pomoc logistyczną i wywiadowczą, której udzielają USA Arabii Saudyjskiej w tej masakrze rzecznik DS, Heather Nauert, nie chciała udzielić odpowiedzi odsyłając do Pentagonu. Zaprzeczyła ponadto, że na terytorium Jemenu obecni są amerykańscy żołnierze mimo, że istnieją filmy i dowody na taką obecność.

Ewidentne zbrodnie popełniane od kilku lat na narodzie jemeńskim nie wywołują na tzw. “cywilizowanym Zachodzie” żadnej reakcji. Medialne presstytutki mainstreamu robią wszystko, żeby informacje o masakrach i największej od dziesięcioleci katastrofie humanitarnej nie przedostały się do opinii publicznej tego “wolnego świata”, który na sztandarach ma wypisane “obronę praw człowieka”. Zainscenizowany przez tzw. “białe hełmy” w Syrii rzekomy atak chemiczny Assada na ludność cywilną wywołał natychmiastową reakcję i oburzenie i stał się pretekstem do amerykańskich nalotów na Syrię.

Jak widać na świecie istnieją podwójne standardy. Każda, najbardziej nawet bandycka akcja USA i ich sojuszników jest “legalna i uzasadniona”. Najważniejsze, że chroniony jest interes Izraela i sprzedaje się broń. Polska w tym kontekście prezentuje się bardzo mizernie. Nasz rząd jednym słowem nie zaprotestował i z pewnością nie zaprotestuje przeciwko tym zbrodniom przeciwko ludzkości bo przecież USA i Izrael to nasi najwięksi i “wieczni” sojusznicy.

Od zawsze wiadomo, że polityka nie ma nic wspólnego z moralnością ale co za dużo to niezdrowo. Żaden kraj nie może wybierać sobie sąsiadów ale już sojuszników może. Stawianie na zbrodniarzy wojennych, sprowadzanie ich wojsk na terytorium Polski a ponadto nabijanie im kabzy kupując wojskowy złom powinno spotkać się z potępieniem polskiego społeczeństwa.

Dożyliśmy jednak czasów orwellowskich gdzie kłamstwo jest prawdą a zbrodnia cnotą.

Autorstwo: Jarek Ruszkiewicz SL
Źródło: NEon24.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 2,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.