Jedzenie arbuza okazuje się być „rasistowskie”

Opublikowano: 25.06.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1632

Pracownicy i klienci IKEI w amerykańskiej Atlancie oprotestowali menu przygotowane z okazji Dnia Wyzwolenia od Niewolnictwa. Oddział szwedzkiego przedsiębiorstwa włączył w jego skład arbuza, a to właśnie nim w przeszłości mieli być karmieni niewolnicy pracujący w Stanach Zjednoczonych dla swoich białych właścicieli.

Od zeszłego tygodnia Dzień Wyzwolenia od Niewolnictwa (Juneteenth) jest świętem narodowym. Upamiętnia ono wydarzenie z 19 czerwca 1865 roku, gdy generał Gordon Granger wydał w Teksasie specjalny rozkaz. Na jego podstawie uwolnieni zostali dotychczasowi niewolnicy Amerykanów, dlatego data ta jest niezwykle ważna dla tamtejszych murzynów.

Z tej okazji oddział IKEI w Atlancie zdecydował się na stworzenie specjalnego menu dla swoich pracowników. W ten sposób koncern produkujący meble chciał „uhonorować czarnych Amerykanów”. Do menu włączono między innymi arbuza oraz smażonego kurczaka.

Nie spodobało się to jednak ani pracownikom IKEI, ani też jej klientom. Wypomnieli oni przedsiębiorstwu, że w czasach niewolnictwa murzyni byli karmieni przez swoich panów właśnie arbuzami. Ponadto menu nie było konsultowane z czarnoskórymi, dlatego znalazło się w nim również wiele innych potraw niezwiązanych z ich kulturą.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Irfy 25.06.2021 20:51

    Świat robi się coraz bardziej absurdalny. Czy ktoś tych czarnych teraz zakuwa w łańcuchy i każe zapierniczać na farmach bawełny? Czy ktoś wsadza Żydów za druty i gazuje cyklonem? Ani trochę! Mimo to jacyś pomyleńcy z maniackim uporem wciąż do tego wracają. Ja wiem, robią to po to, żeby załatwić jakieś swoje biznesy. Ale to naprawdę niestrawne.

    Szczególnie, kiedy w jakimś Bangladeszu czy innej Indonezji siedzą dzieciaki, przykute do maszyn w fabrykach butów i bawełnianych szmat. I wszystkie te dobrosraje mają to gdzieś. Za to wymyślają jakieś arbuzy dla uczczenia. Wychodzi na to, że chyba tylko Szwajcaria jest w miarę normalna. Gdzie indziej albo obłęd, albo dzicz. Smutne.

  2. JaceK 26.06.2021 08:45

    Infy – norma to jest to, co obowiązuje. Tacy teraz są ludzie i tak to wygląda. A co do Szwajcarii to raczysz przesadzać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.