Jedno dziecko trojga rodziców?

Opublikowano: 07.02.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 559

Instytucja Kontroli Sanitarnej Jakości Produktów Spożywczych i Lekarstw USA planuje zezwolić na genetyczne eksperymenty prowadzące do pojawienia się na świecie dzieci pochodzących od trojga rodziców. O tym, powołując się na Narodową Akademię Nauk Medycznych Stanów Zjednoczonych, informuje “Nature News”.

Lekarze zamierzają zastąpić w ludzkim embrionie płci męskiej uszkodzone mitochondria na zdrowe. W perspektywie pozwoli to na uniknięcie rozwoju u potomstwa niektórych chorób dziedzicznych. W ten sposób, genom człowieka będzie tworzony nie tylko przez ojca i matkę, ale i dawcę mitochondriów.

Genom człowieka stanowi zbiór informacji dziedzicznej, zawartej w jego komórkach i znajdującej się w 23 parach chromosom jądra i organellach komórkowych – mitochondriach, w których znajduje się tzw. mitochondrialny DNA.

Mitochondrialny DNA jest dziedziczony tylko w linii żeńskiej. Wybór embrionu płci męskiej dla przeprowadzenia eksperymentów związany jest z tym, że w perspektywie jego potomstwo nie będzie dziedziczyć mitochondrialnego DNA trzeciego rodzica. Zamiana mitochondriów jest dopuszczalna w Wielkiej Brytanii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wadera 07.02.2016 09:42

    I jak zwykle to się dla nas źle skończy. Natury nie trzeba poprawiać na siłę :/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.