Jedna szósta mieszkańców Norwegii to imigranci

Opublikowano: 05.03.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Jeden na sześciu mieszkańców Norwegii ma imigranckie korzenie. Są to najnowsze dane wskazujące jednocześnie, że w 2016 roku do Norwegia zanotowała najmniejszy wzrost procentowy imigrantów od piętnastu lat.

W ubiegłym roku do kraju tego wyemigrowało 26 400 osób co stanowi roczny wzrost o 3,8 procenta, najniższy wzrost od roku 2002. Kraj liczący nieco ponad pięć milionów ludzi zamieszkuje dziś 884 tysięcy ludzi o imigranckich pochodzeniu.

Pod uwagę brali byli mieszkańcy, którzy sami przyjechali do Norwegii lub urodzili się w tym kraju i mają rodziców imigrantów. Pomimo tego, że obecnie największy wzrost widoczny jest wśród Syryjczyków, największą grupą osób z imigranckim pochodzeniem są Polacy, którzy jest w Norwegii 97 200.

Agencja odpowiedzialna za badania stwierdziła, że wyimaginowana miejscowość, w której skupiliby się sami Polacy byłaby szóstym co do wielkości miastem Norwegii. Drugą największą grupą imigrantów są Litwini (37 600 osób), po nich Szwedzi (36 300 osób) oraz Somalijczycy (28 700 osób).

Najwięcej imigrantów zamieszkuje stolicę kraju, Oslo. Stanowią oni 33 procent mieszkańców miasta liczącego 666 800 osób.

Na podstawie: TheLocal.no
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. brzeszczot 05.03.2017 23:21

    Oby Polacy wstydu nie narobili.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.