Jedna czwarta Polaków wciąż chce wyjechać

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 16

Zapewnienia o rzekomo rosnącym dobrobycie nie mają odzwierciedlenia w realnej sytuacji blisko jednej czwartej uczestników najnowszego badania opinii publicznej. Właśnie tylu z nich wciąż rozważa wyjazd poza granice naszego kraju, aby w ten sposób zapewnić sobie wysoki poziom życia oraz lepsze traktowanie w swoim miejscu pracy.

Sondaż przeprowadzony przez „Monitor Rynku Pracy” za trzeci kwartał bieżącego roku wskazuje na wciąż wysoki odsetek polskich obywateli, którzy po pierwsze chcieliby zmienić pracę, a po drugie są gotowe w tym celu wyprowadzić się zagranicę. Wyjazd z Polski w ciągu najbliższego roku deklaruje więc 24 proc. badanych, przy czym emigrację na stałe rozważa jedynie 4 proc.

Największą motywacją do wyjazdu jest dla uczestników badania chęć uzyskania dobrze płatnej pracy na lepszych warunkach niż ma to miejsce w Polsce, ponieważ tak zadeklarowało blisko 63 proc. respondentów, zaś odsetek osób zaznaczających taką odpowiedź rósł wraz z wiekiem badanych. Jedna trzecia przepytanych osób chciałaby poprzez wyjazd zmienić swój styl życia, natomiast 26 proc. chce w ten sposób nauczyć się języka obcego.

Emigrację zarobkową najczęściej deklarują osoby pracujące w budownictwie, finansach, hotelarstwie oraz gastronomii. Do najpopularniejszych kierunków wyjazdów mają z kolei należeć Niemcy (27 proc. deklaracji), Wielka Brytania (21 proc.), Holandia (12 proc.) oraz Stany Zjednoczone i Norwegia (po 6 proc.).

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o