Jazydzkim ofiarom masowych gwałtów grozi śmierć

Opublikowano: 28.06.2015 | Kategorie: Publicystyka, Seks i płeć, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 594

Według kurdyjskiej sicie medialnej „Rudaw”, siedemnastoletnia “Suzan”, kurdyjska Jazydka, została porwana, gwałcona zbiorowo, zamieniona w niewolnicę i zapłodniona przez wojowników ISIL. Niewiarygodne, ale udało jej się uciec i opowiedziała swoją historię Delal Sindy, szwedzko-kurdyjskiej działacze mieszkającej w regionie kurdyjskim.

Historia “Suzan” jest surrealistyczna, ale przerażająco typowa. Ona i inne niewolnice seksualne były ustawiane nago każdego rana, “obwąchiwane”, a potem wybierane przez któregoś z bojówkarzy ISIL Al-Russijaha, albo jego ochroniarzy. Bito je i gwałcono zbiorowo codziennie. Kiedy “Suzan” została sprzedana Al-Russijahowi, trzymał ją w hotelu w Mosulu, pełnym na wpół nagich dziewcząt i kobiet.

Wysoko ceniono dziewice; badano je, żeby upewnić się, iż ich błona dziewicza jest nienaruszona, a potem zabierano do pokoju z 30-40 mężczyznami, którzy wybierali spośród nich.

Według relacji “Suzan” i innych ofiar, którym udało się uciec, seksualnie sfrustrowani mizoginiści dżihadu traktują niewinne dzieci jakby były doświadczonymi prostytutkami, rodzajem kobiet, jakie dżihadyści oglądają nałogowo w pornografii. Wśród niedawno uwolnionych 216 jazydzkich kobiet była dziewięcioletnia dziewczynka jazydzka w ciąży; zgwałciło ją co najmniej dziesięciu dżihadystów.

Wojownicy ISIL także torturują dziewczęta, jak gdyby sadystyczna tortura była równoznaczna z zachowaniem seksualnym. Zabijają je, a także palą żywcem, jeśli opierają się lub nie mogą wykonywać poleceń.

“Suzan” mówiła, że podczas gwałcenia zmuszano ją do “mówienia wersetów z Koranu”. Jeśli odmawiała, chłostali ją lub parzyli jej uda wrzątkiem. Wojownicy ISIL obcięli nogi jednej z dziewcząt, która próbowała uciec.

Ojciec “Suzan” nie żyje i nie może ona odnaleźć swojej matki, ale jej wujek zagroził, że zabije ją jeśli “dowie się, że była wykorzystana seksualnie lub, że jej honor został splamiony”.

Tragiczne jest to, że jest to typowe. Jeśli ofiara gwałtu wyrosła w plemiennej kulturze hańby i honoru, w której ofiara gwałtu widzi siebie i jest widziana przez innych – jako “seksualnie niewłaściwa”, zostaje zabita przez własną rodzinę w rutynowym morderstwie mającym zmazać plamę na rodzinnym honorze.

Zgwałcone kobiety kurdyjskie i jazydzkie i ich sunnicko-arabskie dzieci nigdy nie zostaną zaakceptowane – mimo że “najwyższy rangą duchowny jazydzki [wezwał] rodziny do zaakceptowania i przyjęcia kobiet, które uciekły od ISIL.

Gwałt nie jest już tylko bestialstwem poszczególnych żołnierzy. Staje się bronią, sposobem prowadzenia walki z wrogiem. Pomyślcie o Bośni, Ruandzie, Sudanie i Nigerii. Powtarzające się gwałty zbiorowe małych dziewczynek i kobiet mają na celu doprowadzenie tych ofiar do obłędu – i często robią to. Wpadają one w depresję, bezsenność i nastroje samobójcze. “Suzan” prześladują wspomnienia i nie chce już żyć. “Chcę się zabić” – mówi.

Według Specjalnej Przedstawicielki Narodów Zjednoczonych ds. Przemocy Seksualnej w Konflikcie, Zainab Bangura, „chociaż według szariatu kobiety mają mieć zakryte głowy, wojownicy ISIL zabronili podobno porwanym dziewczynom używania chust na głowę po tym, jaki niektóre z nich użyły tych chust, by się powiesić”.

Takie barbarzyńskie zachowanie podczas wojny nie jest niczym nowym.

Według algiersko-amerykańskiej prawniczki, Karimy Bennoune, od 1992 r. algierscy fundamentaliści popełnili wiele “terrorystycznych potworności” wobec algierskich kobiet. Bennoune opisuje “porwania i wielokrotne gwałcenie młodych dziewcząt, niewolnic seksualnych zbrojnych fundamentalistów. Dziewczęta były także zmuszane do gotowania i sprzątania dla wojowników Boga… jedna 17-letnia dziewczyna była wielokrotnie gwałcona, aż zaszła w ciążę. Porwano ją z ulicy i trzymano razem z innym młodymi dziewczętami, z których jedną zabito, strzelając jej w głowę, kiedy próbowała uciec”.

Gwałt jest “czystką płci”. Zamierzony efekt gwałtu jest zawsze ten sam: całkowite złamanie ducha ofiary gwałtu, pozbawienie jej własnego ciała i umysłu, by była niezdolna do oporu.

Według Bennoune: “Ataki terrorystyczne na kobiety (w Algierii miały) pożądany efekt: szeroko rozpowszechniona psychoza wśród kobiet; wygnanie wewnętrzne – życie we własnym kraju w ukryciu, zarówno fizycznym, jak psychicznym”. Zdaniem Bennoune, “kolektywna psychoza” była spowodowana “eskalacją przemocy żołnierzy państwa islamskiego”. Michael Curtis, amerykański lekarz z organizacji Lekarze bez Granic, pisał, że w obozie Tuzla w Bośni, prawdopodobnie jako jedynym obozie dla uchodźców na świecie, gdzie tak jest, najczęstszą przyczyną śmierci było samobójstwo”.

Niektóre rodziny muzułmańskie odmawiają jednak demonizowania i zabijania ofiar gwałtu. W 2007 r. trzynastoletnia Kainat Soomro z Pakistanu została uśpiona chloroformem, porwana, a następnie gwałcona zbiorowo przez trzy lub cztery dni przez czterech mężczyzn, którzy grozili, że ją zabiją albo sprzedadzą. Kainat uciekła, boso i bez chusty na głowie.

Co zdumiewające, jej kochająca rodzina odmówiła zabicia jej. Wręcz przeciwnie: matka Kainat płakała nad nią i całowała ją. Ojciec i starszy brat dumnie wspierali Kainat w jej poszukiwaniu sprawiedliwości.

Ta rodzina zasługuje na nagrodę za odwagę i ludzkie odruchy i zdrowy rozsądek, tak odmienny od powszechnej plemiennej mizoginii.

Grupa feministyczna, War Against Rape, znalazła dla Kainat adwokata pro bono. Odważnie Kainat zgodziła się znieść wieloletni proces prawny, w którym mieli ją upokarzać wyrafinowani i politycznie potężni prawnicy.

Adwokatowi Kainat udało się doprowadzić do uwięzienia tych czterech mężczyzn i trzymania ich w więzieniu przez trzy lata bez możliwości zwolnienia za kaucją. Także to jest zdumiewające. Ostatecznie jednak gwałciciele zwyciężyli. Dziesiątki mieszkańców wioski przyszło do sądu i krzyczało „Kainat jest prostytutką”. Obrona była bardzo pomysłowa: twierdzili, że Kainat poślubiła jednego z nich; gwałciciel przedstawił odcisk kciuka Kainat na dokumencie ślubu i zdjęcie ich dwojga. Kainat twierdziła, że podano jej narkotyki i nie pamięta tego. Jej domniemany pan młody zażądał, by do niego wróciła.

Kainat miała tylko 13 lat i według prawa państwowego nie mogła godzić się na małżeństwo. Jednak, według prawa szariatu, skoro osiągnęła dojrzałość płciową, mogła to zrobić. Prawo szariatu przeważyło i oskarżeni zostali uwolnieni.

Dla ubogiej dziewczyny i jej rodziny doprowadzenie do uwięzienia na trzy lata czterech mężczyzn z ważnych we wsi rodzin jest czymś nadzwyczajny. Cena: gwałciciela zabili wspierającego ją brata. I mimo nagłówków w prasie krajowej policja ostatecznie zamknęła dochodzenie w sprawie tego morderstwa. Kainat mówi cicho, że jej “życie jest piekłem”.

Od 2013 r. Kainat i jej rodzina nadal żyją pod ochroną policyjną.

Autorstwo: Phyllis Chesler
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Źródło oryginalne: Breitbart.com
Źródło polskie: ListyznaszegoSadu.pl

BIBLIOGRAFIA

1. http://rudaw.net/english/blog-27052015112437

2. http://nypost.com/2015/02/17/why-are-jihadis-so-obsessed-with-porn/

3. http://www.breitbart.com/national-security/2015/05/26/un-envoy-isis-burned-woman-alive-for-refusing-to-perform-extreme-sex-act/

4. http://www.meforum.org/3287/hindu-muslim-honor-killings

5. http://www.phyllis-chesler.com/116/what-is-justice-for-a-rape-victim

6. http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/outlawed-in-pakistan/

7. http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/afghanistan-pakistan/outlawed-in-pakistan/transcript-45/

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. herstoryk 29.06.2015 03:27

  Niemordowana pracownica Hasbary, Koraszewska, wysiliła się na kolejne tłumaczenie artykułu ze stronniczych źródeł, tym razem Breibart’a.
  Założycielem witryny Breitbart był Andrew James Breitbart, obywatel USA, skrajnie konserwatywny publicysta, wielbiciel Rush Limbaugh’a, adoptowany syn żydowskiej rodziny, wyznawca Judaizmu. Współpracował z populistycznie prawicowym kanałem Fox News, należącym do imperium Murdoch’a i powszechnie oskarżanym o fałsz i stronniczość, i z prawicowo-populistycznym odłamem Republikanów – Partią Herbacianą (Tea Party). Znany z bełkotliwych i przesadnych proklamacji i z nagminnego używania kłamstw w szkalowaniu przeciwników politycznych.
  Witryna Breitbart wsławiła się publikowaniem oszczerczych i fałszywych paszkwili i jest platformą skrajnie prawicowych Likudników i Syjonistów w rodzaju Ben’a Szapiro czy Debbie Schlussel, znanej z oskarżania Polaków o aktywny współudział w Holokauście i w zamordowaniu jej własnej rodziny.
  Informacje w artykule mogą opierać się na faktach, należy jednak krytycznie odnosić się do ich interpretacji, tonu artykułu i celu jego publikacji.

 2. dagome12345 29.06.2015 11:15

  @herstoryk

  Ale o co ci chodzi z tym ciągłym przekopiowywaniem tych samych tekstów ?

  Czyli co ten artykuł to nieprawda ? Ta dziewczyna nie istnieje ? Nikt nic jej nie zrobił?

  Możesz wypisywać całe elaboraty gnojąc moje wpisy ale nie zmienisz tego ,że Islam bardzo łatwo zinterpretować na swój własny sposób i wykorzystać do mobilizowania wszelakiej maści zwyrodnialców. I właśnie to zostało sprytnie wykorzystane przez władców obecnego świata aby odebrać nam resztki naszych praw.

 3. herstoryk 29.06.2015 13:16

  O witrynie Breitbart nie pisałem jeszcze nigdy. Nie wypowiadam się o prawdzie/nieprawdzie artykułu. Podaję tylko do wiadomości z jakiego źródła pochodzi, by czytelnicy mogli to sami ocenić lub zbadać.
  Idzie o to, że istnieje grupa propagandystów eksponujących zwyrodnienia i patologie społeczne wśród wyznawców Islamu, tak jakby ich nie było w innych społecznościach. W obecnym klimacie politycznym i propagandowym jest to woda na młyn islamofobów, szukających belki w oku bliźniego swego.
  Co więcej, Koraszewska jest powszechnie znana z hasbarnej propagandy, streotypowania i szkalowania muzułmanów, którzy są nieświęci i tacy jak cała reszta gatunku ludzkiego.

 4. Anonymous-X 30.06.2015 09:39

  @herstoryk

  Nie wypowiadasz się o prawdzie/nieprawdzie artykułu.

  Ale twierdzisz że istnieje grupa propagandystów eksponujących zwyrodnienia i patologie społeczne wśród wyznawców Islamu.

  Czyli, ciebie nie interesuję czy artykuł opisuje prawdziwe relacje, bo według ciebie nawet jeśli to była by prawda to, to jest tylko znikomy procent patologi wśród wyznawców Islamu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.