Japonia znów spuści do morza radioaktywną wodę z Fukushimy

Opublikowano: 17.10.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1750

Rząd Japonii podjął decyzję o spuszczeniu do morza radioaktywnej wody ze zdewastowanej elektrowni atomowej w Fukushimie – poinformowała w piątek agencja informacyjna Kyodo.

Firma Tokyo Electric Power Company zebrała ponad milion ton zanieczyszczonej wody, odkąd elektrownia jądrowa Fukushima Daiichi została uszkodzona przez ogromne trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku.

Oczekuje się, że spuszczenie wody wzbudzi obawy w sąsiednich krajach i wywoła protesty rybaków.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele japońskiego przemysłu rybnego wezwali rząd, aby nie zezwalał na wypuszczanie wody do morza, mówiąc, że zniweczy to lata pracy nad przywróceniem reputacji łowisk

Na początku tego roku panel ekspertów doradzających rządowi Japonii w sprawie usuwania radioaktywnej wody z elektrowni zalecił wypuszczenie jej do oceanu.

Na podstawie: Al Jazeera
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 18.10.2020 10:15

    Az czlowiek nabiera smaku na owoce morza plus pozostalosci 2 wojny w morzu oraz topniejace lodowce odkrywajce olow itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.