Japonia uruchomiła kolejny reaktor jądrowy

Opublikowano: 19.07.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 486

Wczoraj w Japonii został ponownie uruchomiono czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej Oi na południowym zachodzie wyspy Honsiu. Stał się on czwartym funkcjonującym reaktorem jądrowym w kraju. W sobotę blok zacznie produkować energię, a pełną moc osiągnie do 25 lipca.

Na początku miesiąca włączono pierwszy reaktor – trzeci blok energetyczny tej samej elektrowni atomowej Oi. Przygotowania do ponownego uruchomienia bloków energetycznych Oi przebiegały z pewnymi zakłóceniami. Nie wpłynęły one jednak na bezpieczeństwo i funkcjonowanie elektrowni, lecz stały się dodatkowym powodem obaw przeciwników elektrowni atomowych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. norbo 21.07.2012 19:56

    Pracowników Fukushimy zmuszano do zatajenia informacji o poziomie promieniowania – http://polish.ruvr.ru/2012_07_21/82401247/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.