Japonia sprawdzi działalność Apple i Google

Opublikowano: 13.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2313

Japoński rząd zamierza zbadać działalność amerykańskich firm Apple i Google pod kątem łamania prawa antymonopolowego – pisze gazeta „Nikkei”.

Według nienazwanych źródeł, na które powołuje się gazeta, w czerwcu zostanie zwołana komisja rządowa, która zamierza zebrać opinie głównie od szefów japońskich producentów smartfonów na temat ich interakcji z amerykańskimi firmami. Obecnie udział systemów operacyjnych Apple iOS i Google Android na rynku japońskim wynosi około 90%.

W przypadku ujawnienia przez komisję jakichkolwiek podejrzanych działań, może to doprowadzić do zaostrzenia przepisów antymonopolowych w kraju.
Komisja Europejska wszczęła w czerwcu dochodzenie antymonopolowe, aby ocenić, czy zasady Apple dla twórców aplikacji w zakresie dystrybucji swoich produktów za pośrednictwem App Store naruszają przepisy UE dotyczące konkurencji.

Dochodzenie dotyczyło m.in. obowiązkowego korzystania z własnego systemu zakupów Apple w aplikacji oraz ograniczeń, które uniemożliwiają programistom informowanie użytkowników iPhone’a i iPada o tańszych alternatywnych zakupach poza aplikacją Apple. Dochodzenie zostało wszczęte w następstwie odrębnych skarg ze strony Spotify oraz dystrybutorów e-booków i audiobooków dotyczących wpływu przepisów App Store na konkurencje w zakresie potoków muzyki i dystrybucję takich książek.

Według wstępnej opinii Komisji Europejskiej Apple utrudnia wolną konkurencję na unijnym rynku w zakresie aplikacji muzycznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.