Japonia planuje wznowienie połowów wielorybów

Opublikowano: 29.06.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 690

Władze Japonii ogłosiły wczoraj plany wznowienia połowów wielorybów. Ma do tego dojść jeszcze w tym roku. Międzynarodowa Komisja Wielorybnicza zaprotestowała twierdząc, że nie można udowodnić, skali rzezi wielorybów jaka będzie dokonywane rzekomo w celu prowadzenia badań naukowych.

Wielorybnictwo komercyjne została zakazana już w 1986 roku, ale Japończycy nadal zabijają te wielkie ssaki morskie pod pretekstem badań naukowych. W 2014 roku, władze były zmuszone wysłać wyprawę na Antarktydę, wtedy jednak nie zabito żadnego wieloryba. Po tym niepowodzeniu rząd w Tokio przedstawił Komisji plan, przewidujący połów lokalnych wielorybów w celach naukowych.

Jednak dokument na ten temat opracowany przez władze japońskie nie jest przekonujący dla Komisji. Japońscy urzędnicy, jednak wierzą, że będą w stanie udowodnić konieczność uboju wielorybów w celach badań naukowych. Według nowej wersji dokumentu, w okresie od 2015 do 2027, Japonia planuje łowić do 333 płetwali karłowatych rocznie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.