Japonia planuje skolonizować Marsa w 2040 roku

Japońska agencja kosmiczna JAXA zbuduje bazę kosmiczną na Księżycu do 2030 roku i na Marsie do 2040 roku. W futurystycznych obiektach na powierzchni ciał niebieskich będą mogły żyć grupy ludzi, liczące od 4 do 6 osób.

Ludziom pomagać będą specjalnie zaprojektowane roboty. JAXA prowadzi już rozmowy z producentami w celu opracowania bezzałogowych pojazdów ciężarowych do pracy na Księżycu i na Marsie.

Głównym celem Japończyków jest kolonizacja, a także zdobycie satelity Ziemi i Czerwonej Planety. Co ciekawe, Kongres USA zalegalizował wcześniej tego typu działalność. NASA opracowała już szczegółowy plan lądowania człowieka na Marsie.

Czerwona Planeta znalazła się zatem w centrum zainteresowania kolejnego kraju. Tym razem jest to Japonia. Podobne misje kosmiczne zaplanowały już Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie. Istnieje również słynny projekt kolonizacji Marsa, znany jako Mars One.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl