Japonia ma o 7000 więcej wysp niż sądzono

Opublikowano: 10.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1808

Japońscy naukowcy policzyli wszystkie wyspy tego kraju i odkryli, że jest ich o 7000 więcej, niż wcześniej sądzono. Jak to możliwe w XXI wieku?

W większości te nowe japońskie wyspy nie wyłoniły się z pustki, chociaż niektóre stworzone przez aktywność wulkaniczną właściwie tak. Wszystko jest o wiele bardziej prozaiczne. Japoński urząd informacji geoprzestrzennej wykorzystał najnowocześniejszą technologię mapowania cyfrowego do policzenia wysp.

Podczas obserwacji eksperci odkryli 14 125 wysp. Co ciekawe, ostatnie liczenie, które przeprowadzono w 1987 roku, ujawniło tylko 6852 wyspy. Tym razem, podobnie jak w przeszłości, badacze nie uwzględnili „mini-wysp” o obwodzie mniejszym niż 100 metrów. Jak kraj mógł stracić lub nieoczekiwanie znaleźć tak wiele wysp?

Pojawienie się nowych wysp w Japonii nie jest cudem ani machinacją. Wszystko jest o wiele bardziej prozaiczne. Nowa technologia zastosowana przez agencję pozwoliła kartografom rozróżnić małe skupiska wysp, które wcześniej uważano za jeden masyw.

Jednak to nie wszystko. Trzęsienia ziemi w ciągu ostatnich 35 lat również przyczyniły się do powstania nowych wysp. Pomimo wyraźnego wzrostu liczby wysp, ich odkrycie raczej nie zmieni wielkości terytorium Japonii ani jej wód terytorialnych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.