Japonia doświadczyła trzęsienia ziemi 7,3 w skali Richtera

Opublikowano: 17.03.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1542

Niemal równo 11 lat po wielkim trzęsieniu ziemi i niszczycielskim tsunami, Japonia zmaga się z kolejnym żywiołem. Tym razem Japonia doświadczyła trzęsienia ziemi o sile 7,3 w skali Richtera. Wydano ostrzeżenie przed tsunami, są też doniesienia o przybyciu pierwszych fal. Istnieją poważne obawy o kondycję uszkodzonej przed laty elektrowni atomowej Fukushima Daiichi, która też jest w strefie zniszczeń.

https://www.youtube.com/watch?v=SkoJ2URsuww

W sumie miały miejsce dwa trzęsienia ziemi o magnitudach kolejno 6,4 i 7,3 stopni w skali Richtera. Warto zwrócić uwagę, że miały miejsce u wybrzeży w ciągu zaledwie dwóch minut.

Japonia tworzy centrum kryzysowe po silnym trzęsieniu ziemi, które wywołało zagrożenie tsunami. Fale tsunami mogą dramatycznie pogorszyć sytuację w uszkodzonej elektrowni Fukushima Daiichi i spowodować niekontrolowane, masowe uwolnienie substancji radioaktywnych.

https://www.youtube.com/watch?v=WsNm5SsUwr8

Miliony gospodarstw domowych straciły prąd w niektórych częściach Japonii po trzęsieniu ziemi. Skutki wstrząsów są najbardziej odczuwalne w prefekturach Fukushima i Miyagi. Pierwsze fale tsunami dotarły do północno-wschodniego wybrzeża Japonii po 10-15 minut, miały do 2 metrów wysokości.

https://www.youtube.com/watch?v=3BK7q7B0khw

To zjawisko sejsmiczne z pewnością nie wywoła takiego spustoszenia jak wstrząs ponad 9 stopni sprzed 11 lat, ale nie można zapominać, że problem z Fukushimą i tamtejszą uszkodzoną elektrownią atomową istnieje nadal. Są spore obawy o kondycję pojemników do składowania skażonej wody, której miliony ton wypompowano z reaktora. Teraz istnieje ryzyko, że ta woda dostanie się do Pacyfiku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.