Japonia chce przechwytywać satelity wojskowe

Opublikowano: 21.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 397

Tokio może w 2020 roku wystrzelić statek kosmiczny zdolny do przechwytywania satelitów wojskowych innych państw w razie zagrożenia. W Japonii decyzję tę tłumaczy się groźbą konfrontacji militarnej w kosmosie.

Japoński rząd rozważa uruchomienie satelity, który mógłby wyłączać urządzenia wojskowe innych państw w kosmosie. Oczekuje się, że może to się zdarzyć w połowie 2020 roku. O tym informuje gazeta Yomiuri Shimbun w odniesieniu do źródeł w rządzie Japonii.

Ostateczną decyzją władze państwa zamierzają podjąć przed końcem roku budżetowego 2020.

W 2020 roku japoński rząd planuje utworzenie wojskowej jednostki kosmicznej sił samoobrony. Obecnie japońskie satelity są zaangażowane w zbieranie informacji i przesyłanie danych. Jednak nie pozwalają one na ochronę przed potencjalnym zagrożeniem ze strony statku kosmicznego innych państw.

Władze stwierdziły, że Japonia musi zwiększyć swoje zdolności obronne w kosmosie, aby odeprzeć ataki ze strony innych krajów. Według Yomiuri Shimbun Tokio rozważa możliwość uruchomienia tych satelitów ze względu na rosnące zagrożenie konfrontacją wojskową w kosmosie, a także ze względu na fakt, ze Rosja i Chiny rozwijają satelity zdolne do atakowania urządzeń innych państw.

W szczególności Chiny pracują nad zabójcą satelitarnym z technologią robotycznych rąk, która może wyłączyć wrogie urządzenia w przypadku zagrożenia.

Oprócz tego, japoński rząd planuje opracowanie urządzenia przechwytującego obce satelity i systemy kompleksu lotniczego z falami elektromagnetycznymi w nagłych wypadkach.

W lutym amerykańska agencja wywiadu wojskowego opublikowała raport, według którego rosyjskie satelity odpowiedzialne za nadzór i konserwację można wykorzystać do prowadzenia ataków na statki kosmiczny.

Według raportu Chiny umocniły swoją pozycję w kosmosie. Oprócz Rosji i Chin zagrożenie dla bezpieczeństwa amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej prezentują również Iran i KRLD.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.