Japonia chce przechwytywać satelity wojskowe

Opublikowano: 21.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 12

Tokio może w 2020 roku wystrzelić statek kosmiczny zdolny do przechwytywania satelitów wojskowych innych państw w razie zagrożenia. W Japonii decyzję tę tłumaczy się groźbą konfrontacji militarnej w kosmosie.

Japoński rząd rozważa uruchomienie satelity, który mógłby wyłączać urządzenia wojskowe innych państw w kosmosie. Oczekuje się, że może to się zdarzyć w połowie 2020 roku. O tym informuje gazeta Yomiuri Shimbun w odniesieniu do źródeł w rządzie Japonii.

Ostateczną decyzją władze państwa zamierzają podjąć przed końcem roku budżetowego 2020.

W 2020 roku japoński rząd planuje utworzenie wojskowej jednostki kosmicznej sił samoobrony. Obecnie japońskie satelity są zaangażowane w zbieranie informacji i przesyłanie danych. Jednak nie pozwalają one na ochronę przed potencjalnym zagrożeniem ze strony statku kosmicznego innych państw.

Władze stwierdziły, że Japonia musi zwiększyć swoje zdolności obronne w kosmosie, aby odeprzeć ataki ze strony innych krajów. Według Yomiuri Shimbun Tokio rozważa możliwość uruchomienia tych satelitów ze względu na rosnące zagrożenie konfrontacją wojskową w kosmosie, a także ze względu na fakt, ze Rosja i Chiny rozwijają satelity zdolne do atakowania urządzeń innych państw.

W szczególności Chiny pracują nad zabójcą satelitarnym z technologią robotycznych rąk, która może wyłączyć wrogie urządzenia w przypadku zagrożenia.

Oprócz tego, japoński rząd planuje opracowanie urządzenia przechwytującego obce satelity i systemy kompleksu lotniczego z falami elektromagnetycznymi w nagłych wypadkach.

W lutym amerykańska agencja wywiadu wojskowego opublikowała raport, według którego rosyjskie satelity odpowiedzialne za nadzór i konserwację można wykorzystać do prowadzenia ataków na statki kosmiczny.

Według raportu Chiny umocniły swoją pozycję w kosmosie. Oprócz Rosji i Chin zagrożenie dla bezpieczeństwa amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej prezentują również Iran i KRLD.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o