Janusz Korwin-Mikke zaskoczony represjami za marsz w Kaliszu

Opublikowano: 22.11.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 839

Jeden z zatrzymanych po aferze w Kaliszu to były współpracownik posła Janusza Korwin-Mikke. Mowa tu o Marcinie Osadowskim, który był organizatorem wielkopolskiego marszu jaki odbył się 11 listopada w Kaliszu. Uczestnicy zgromadzenia wznosili tam hasła uznane przez prokuraturę za wyczerpujące znamiona art. 256 „Kodeksu karnego”. Najlepiej znany fakt z tego dnia dotyczył jednak spalenia księgi „Statutu kaliskiego” uznawanego za pierwszy przywilej nadany żydom na ziemiach polskich. Informacja o tym bardzo szybko nabrała globalnej rangi i niemal natychmiast trafiła do Izraela, gdzie szef tamtejszej dyplomacji powiedział, iż jest to „przerażający antysemicki incydent w Polsce, który przypomina każdemu żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie”. Władze państwa położonego w Palestynie zażądały od rządu w Polsce podjęcia natychmiastowych działań wobec uczestników wydarzeń w Kaliszu. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Do domów Marcina Osadowskiego, Wojciecha Olszańskiego i Piotra Rybaka policja wkroczyła już 13 listopada, zatrzymując całą trójkę i doprowadzając do aresztu, w którym mają oni spędzić najbliższe 3 miesiące. Za spalenie niewłaściwej książki grozi im teraz do 5 lat więzienia!


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.