Janukowycz zaskarża usunięcie go ze stanowiska prezydenta

Opublikowano: 29.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 835

Przebywający w Rosji były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złożył w sądzie w Kijowie wniosek o unieważnienie postanowienia o jego usunięciu z urzędu w 2014 roku.

Odpowiedni wniosek do Okręgowego Sądu Administracyjnego w Kijowie, skierowany przeciwko Radzie Najwyższej Ukrainy został już złożony przez Wiktora Janukowycza w celu zaskarżenia uchwały parlamentu o pozbawieniu go władzy. Rada Najwyższa Ukrainy podjęła uchwałę w tej sprawie 22 lutego 2014 roku, po ucieczce Janukowycza z Kijowa dzień wcześniej wieczorem: wówczas prezydent opuścił swoją rezydencję pod Kijowem i wyjechał do Charkowa, a następnie na Krym i do Rosji, gdzie przebywa do tej pory.

Równocześnie z usunięciem prezydenta z urzędu rozpisano wówczas przedterminowe wybory prezydenckie, które w maju 2014 roku wygrał Petro Poroszenko.

Już po wyjeździe Wiktora Janukowycza z kraju rozpoczęły się śledztwa w 10 sprawach dotyczących jego działalności na stanowisku, w tym o nielegalne korzystanie z rezydencji, fałszowanie wyników głosowań, przestępstwa przeciwko protestującym na Majdanie Niezależności, łapówki, przestępstwa gospodarcze i inne. Sąd w Kijowie uznał już Janukowycza winnym zdrady stanu i skazał go na 13 lat więzienia.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 4,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 29.11.2021 16:03

    ruskie go na czolgach nazad przytargac chca?
    tak jak oderwane od koryt POskie swi…e ofe-tuska?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.