Jakieś tam obrazki zniknęły

Opublikowano: 04.10.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 800

Były prezydent po raz kolejny dał popis kompletnego braku kontaktu z rzeczywistością.

Tym razem chodzi o dzieła sztuki malarskiej, które były na wyposażeniu Pałacu Prezydenckiego. Za czasów jego prezydentury, już w 2014 roku urzędnicy ujawnili ważne braki. Chodzi o dwa obrazy – „Gęsiarki” Romana Kochanowskiego oraz „Bydło na pastwisku” pędzla nieznanego autora. To najcenniejsze z artefaktów, które zaginęły, ale nie jedyne. Jak podają dziennikarze dziennika „Fakt” brakuje też figurki rycerza na marmurowej podstawie oraz sprzętu elektronicznego, a mianowicie mini-wieży Yamaha wstawionej do Pałacu w 2009 roku.

Z doniesień medialnych wynika, iż ówczesny szef Kancelarii Prezydenta – Jacek Michałowski uzyskał wiedzę w sprawie tajemniczych zaginięć tych przedmiotów, ale sam Komorowski nie został powiadomiony, gdyż liczyli na to, iż wcześniej, czy później wszystkie te rzeczy zostaną znalezione.

Dziennikarze poprosili o komentarz również samego Bronisława Komorowskiego.

“Jakieś tam obrazki, tak, zniknęły, no, trzeba je znaleźć” – powiedział PBK w rozmowie z dziennikarzem radia RMF. Stwierdził także, że samo sprawdzanie stanu posiadania rzeczy należących do państwa, a nie osoby prywatnej, jest „nie na miejscu”.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Kaczor3333 04.10.2015 10:16

  Burak!!!!!

 2. nikt 04.10.2015 12:11

  Przecież zginęła 200kg niszczarka dokumentów za 100 000.
  Pewnie też nikt nie zauważył jak ja Bronek wywoził.
  http://niezalezna.pl/71528-po-co-ludzie-komorowskiego-wyniesli-z-palacu-niszczarke-wielkosci-czolgu-warta-niemal-100-tys-

 3. agama 04.10.2015 13:13

  takie gumofilce to tylko we WSI POlskiej

 4. emigrant001 04.10.2015 14:13

  “Ja tu nie siebie reprezentuje tylko powagę rzeczpospolitej”

 5. MasaKalambura 04.10.2015 14:16

  Cieszmy się, że już go nie ma. Niszczarką niech się zapcha jak i tym żyrandolem.

  A obrazy trzeba odzyskać. Użyczenie to forma pożyczki. Sprzedaż zmienia ją na kradzież. Immunitet byłych preziów nie obowiązuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.